Літературознавець, який брав участь в Берестейському мирі

Віктор Місіюк, Культура
08/02/2020, Leave a comment

9 лютого 1918 року в Бересті був підписаний мирний договір між Українською народною республікою і Четверним союзом. Одним учасників перемовного процесу був письменик, перекладач, редактор, літературний критик, літературознавець, юрист Михайло Мочульський (1875–1940). 

Професійну кар’єру Михайло Мочульський почав після закінчення юридичного факультет Львівського університету. Доктор цивільного права. Працював у судах Миколаєва, Сянока та Львова.

Дійсний член Наукового Товариства імені Тараса Шевченка, у 1904–1913 роках був членом управи товариства. Напередодні Першої світової війни, в 1910-14 роках Мочульський став директором львівської Українсько-Руської видавничої спілки. Наприкінці 1914 після вступу до Львова російських військ він був засланий у м.Буїн­ськ Симбірської губернії. В 1917 році, за заступництвом Михайла Грушевського (їх дружини були рідними сестрами) отримав дозвіл на жити в Києві. Редагував часописи «Літературно-науковий вістник» і «Україна» (1917–19). 

В 1918 р. призначений помічником делегації Української народної республіки на переговорах у Бересті (на жаль біографії радників мирної делегації, так званого технічного персоналу практично не вивчені). Виконував обов’язки перекладача і нотаря для підтвердження вірогідності підписів контрагентів. 

Після повернення у Галиччину працював нотаріусом у Тернополі, Гримайлові, а з 1933 р. – у Станиславові. Похований в меморільному сквері Івано-Франківська.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *