Майстер отримав орден Фаберже (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Новини
03/04/2021, Leave a comment

Микола Кузьмич отримав орден Фаберже. Самому відомому ювеліру з Берестя також присвоєно звання “Головний майстер”. Нагорода міжнародна та дуже почесна. Її вручають за вищі творчі досягнення.

Ім’я Миколи Кузьмича знайоме навіть школяреві: він увійшов в історію як майстер, який зміг скопіювати знаменитий Хрест Єфросинії Полоцької. Оригінал був втрачений під час Другої світової війни і до цих пір не знайдений. Микола Кузьмич за малюнками зміг відтворити складну техніку візантійської перегородчастої емалі. Пластини в ній настільки малі, що ледь помітні погляду: довжина в частку сантиметра.

“Давньовізантійська перегородчатая емаль – це особлива система, особливий ритм. Дуже маленькі роботи були: діаметром всього півтора сантиметра. Зараз вже ми можемо собі дозволити ікони побільше. Доступно все. Головне не лінуватися, присвячувати себе і любити свою роботу” – каже заслужений діяч мистецтв.

Орден Франца Бірбаумом (так пам’ятний знак називається офіційно) заснував меморіальний Фонд Фаберже. Ювелірний дім став всесвітньо відомий завдяки знаменитим яйцям, виготовленим для царської сім’ї. Після цього бренд Фаберже став синонімом ювелірного шедевру.

У невеликій майстерні в історичному центрі Берестя створюються справжні скарби ювелірної справи. Недавно майстер закінчив роботу над іконою з золота і дорогоцінних каменів, на створення якої пішло близько півроку. Поки (за умовами замовника) інформацію про неї тримають в таємниці. Але відомо, що пізніше ікону виставлять в одному з білоруських храмів.

Незважаючи на численні звання і нагороди, спочивати на лаврах Микола Кузьмич не збирається. За його словами, відпочивати поки ніколи. Уже найближчим часом треба приступити до створення ще одного способу, який увійде в цикл з дванадцяти ікон. Планується, що всі вони, як і багато інших творів майстра, будуть доступні для всіх бажаючих. Побачити їх можна буде в православних і католицьких храмах.

За матеріалом АТН

Залишити відповідь