Маньковичі. Останній візит графа Тарновського

ПроСВІТ, Культура
23/01/2020, 1 Comment

Наталія Собанська з роду Любомирських, в книзі Ганни Маталовської “Z tym nazwiskiem”, згадувала, що у вересні 1939 року одночасно князями до Кароля Радивила завітала графська родина Тарновських: “В Маньковичах гостей розміщали в палаці і у дещо віддаленому фольварку Воля. Бо знову приїхали біженці: Тарновські, Потоцькі, Чорторийські, Габсбург з-під Живця і стало дуже тісно. Паніка була страшна“. Тарновські також були споріднена з Радивилами. Людвік Святополк-Четвертинський оженився на сестрі господаря маньковицького маєтку. А його рідна сестра Марія Анелія Северина вийшла заміж за Адама Тарновського.

Весілля Владислава Тарновського і Марії Вєльопольської

Хто з Тарновських приїхав до свояків? – В спогадах не згадано.  З інших джерел відомо, що в вересні 1939 року до Манькович прибув племінник Адама Тарновського, син його брата Юлія (1864 – 1917) Владислав Тарновський (21.XI. 1899 -). Юнаком в листопаді 1918 року він добровольцем пішов на війну, воював у складі І-го полка крехівських уланів. Був нагороджений Хрестом Хоробрих. Після війни закінчив краківську Торгівельну школу. В 1928 оженився на Марії Вєльопольській. Став батьком двох дітей.

13 вересня 1939 року Владислав виїхав до князя Кароля Радивила в Маньковичі досить пізно 13 вересня 1939 року. Чи застав він власників маєтку? Не відомо. Арештували Тарнавського в Столині оскільки аристократ виразно виділявся вбранням. Півроку він пробув в місцевій в’язниці. В березні 1940 року  в’язнів перевезли до Мінська. Одного дня графа Тарновського вивели з камери після чого його вже ніхто не бачив. Судячі з усього, він був розстріляний. Дружина і діти Владислава Тароновського, які не поїхали до Манькович, вижили.

1 thought on “Маньковичі. Останній візит графа Тарновського”

Залишити відповідь