Маньковичі: Велике полювання 1910 року

Віктор Місіюк, Новини
28/04/2020, Leave a comment

Кароль Радивил особливим чином ставився до Ольманських боліт не тільки в тому, що він став спадкоємцем давид-городоцької ординації, а й в особистих, психологічних мотивах. Справа в тому, що ще до Першої світової війни він бував тут на полюванні в дуже шанованому товаристві. Участь в великих зимових полюваннях на кабанів стала його пасією.

Ольманські болота як місце великих полювань прославив господар ординації, князь Антоній Радивил (1833 — 1904). Оступи окружали сітками, а в середину пускали псів. Кабани з такого вирватись не могли. Організатором полювання в маєтку князя займався мисливець Абламович. Можливо, що саме він був прихильником такої тактики. Після смерті обох змінився й спосіб полювання. Він став дещо екологіно ощадливішим, раціональнішим.

При князі Станиславі Вільгельмі Радивилі (1880–1920) почали полювати “чертою”. Коли оступ оточували нерухомі загоничі, а в середину пускали псів і йшла облава. У частини кабанів в такому варіанті є можливість вирватися.

В кінці лютого 1910 року в маєтку було влаштовано полювання. Всього за час полювання обійшли сім оступів. Два дні по два оступи, а решта по одному. Тобто полюванння тривало п’ять днів.

В ньому брали участь князі Єронім Радивил, Здислав Любомирський, Губерт Любомирський, Мачєй Радивил, Кароль Радивил, Станислав Радивил, графи Владислав Замойський, Адам Замойський, Томаш Замойський, Фері Замойський, Юлій Тарновський. А також представники французьких артистократичних родів принц Ларошфуко, де Тоне-Шарант.

Усього впольовано 104 кабани, з них 14 боровів. Найбільше мисливське щастя посміхнулося відомому натуралісту, засновнику Польського літературно-мистецького товариства графу Владиславу Замойському, який підстрілив 14 кабанів. Власник маньковицького палацу Станислав Радивил забив 3 кабана. А його племінник, майбутній власник Ольманських боліт, князь Кароль Радивил підстрілив 4 кабана.

 

Залишити відповідь