Маньковичі: Син адміністратора

Віктор Місіюк, Культура
28/01/2020, Leave a comment

Останнім, хто бачив графа Тарновського, свояка Кароля Радивила, якого арештували через те, що він з початком Другої світової війни приїхав у Маньковичі, був Володимир Ісаков (4.03.1919 – 1984). Ісаков пережив у в’язниці немало знущань. Під час допитів в НКВС йому вибили зуби. Був зісланий в Сибір. В 1942 році коли у колишніх громадян Польщі з’явилась можливість вступити до польського війська Ісаков скориставшись нею виїхав у Великобританію. Потрапив до польських дивізіонів в складі Королівських повітняних сил. Служив спеціалістом з радіолокації. Професійної освіти до війни Володимир отримати не встиг: в 1934-37 роках вчився в гімназії в Радині, закінчив гімназію в Вільно. Вищу освіту здобув в Британії, де закінчив електронний факультет. Певний час як інженер-електроник працював в одному з вишів. Пізніше переїхав до Канади. Останні дні свого життя провів у Оттаві.Володимира Ісакова згадано додатку до листа посла Німеччини в Радянському Союзі Шуленбурга до Міністерства закордонних справ. Він містив список  аристократів, колишніх громадян Польщі, які станом на 1940 рік перебували в радянських в’язницях. Справа в тому, що Ісаков був вихідцем з артистократичної родини.

Матір’ю Володимира була баронеса Єлизавети Володимирівни Меллер-Закомельської Баронесса Елизавета Володимировни Меллер-Закомельская (06.07.1895 — 1981). З 1949 року він навіть перейшов на материнське прізвище Меллер. Син Володимира, який народився 31 серпня 1958 року, носив прізвище бабусі – Александр Артуро Меллер. А донька зберігла подвійне. Анна Марика Исакофф-Меллер народилася 13 липня 1960 року. Матір’ю обох дітей Володимира була італійка Джиліана Пампараро, з якою вони одружились 20 грудня 1956 року. Але шлюб цей виявився не останнім. В 1980 році Володимир одружився вдруге з венгеркою Елізабет Шарлоттою Цако.

Його батько Яків Ісаков (05.01.1897, Київ — 16.12.1984, Sea Cliff, штат Нью-Йорк, США) в свою чергу був жонатий трічі. В 1926 році вони развелись з Єлизаветою, а вже в наступному році він одружився на Марії Ідаліїєю Загірській. В цьому шлюбі у нього народилась донька. В 1952 році він оженився на Софії Лукомській. Яків Ісаков походив з відомої аристократичної родини. До Першої світової війни отримав освіту в славетному петербурзькому Олександрівському ліцеї. Під час громадянської війни, як багато представників дворянських родин, воював на боці Добровольчої армії. 

В списку Шуленбурга згадано, що Володимир Ісаков був арештований в Столині. До того, як його разом з Владиславом Тарнацьким Володимира перевели у Мінську тюрму вони шість місяців провели в місцевій в’язниці. Як і Тарнацький Ісаков в Столині опинився невипадково. Тут до війни жила його мати-художниця. А батько, Яків Ісаків працював в Маньковичах адміністратором Давид-городоцької ординації князів Радивилів.  

 

Залишити відповідь