Маршрут №1 (ВІДЕО)

Віктор Місіюк, На здоров'я
13/08/2020, Leave a comment

З метою привернути увагу до проблеми будівництва водного шляху Е40 Охорона птахів Батьківщини і «Багна» проводять щорічну акцію «Прип’ять, дай п’ять!» в рамах якої розпрацьовано кілька водних маршрутів. Організатори сподіваються, що вони стануть популярними у любителів водного туризму.

Маршрут №1 починається в селі Кудричі, яке розташоване майже на острові – дорогу тут проклали лише в 1990-х. Дворів мало, деякі будинки давно занедбані: всередині можна знайти колишні рибальські снасті, бочки та іншу побутові речі.

Сплав починається на березі Ясельди. Там є місце для наметів де можна переночувати і вранці починати сплавлятися. назва Як варіант, ви можете зупинитися на нічліг у садибі «Річка богів» (так перекладається з санскриту назва річки Ясельда), яка розташована в Кудричах . Або, як варіант, приїхати ранковим автобусом з Пинська.

Ми сідаємо на байдарку і пливемо

Перша частина маршруту проходить по Ясельду. Річка вузька, з повільною течією. Під час подорожі можна побачити ластівок-землянок.

Вони роблять нори на високих берегах – і швидко пролітають над ними.

Сіра чапля позувала для всіх і не злякалася, навіть коли байдарки пропливали близько до неї. Загалом тут можна побачити багато птахів. Навіть чорного лелеку.

Не кожну можна сфотографувати, але очевидно, що в такій подорожі  взяти доброго спостерігача за птахами або орнітолога, який скаже вам, хто туди літає.

У воді багато представників Червоної книги. Наприклад, біла водяна конвалія, яка охороняється не тільки в Білорусі, а й у Литві та Польщі. Вона не раз зустрічається на шляху, особливо в притоках Прип’яті.

Перша зупинка – місце, де Ясельда впадає в Прип’ять. Тут можна зупинитися на перекус, поплавати в річці і піти до шлюзу. Споруда повністю блокує річку для проходу кораблів. Через це, наприклад, риба не може піднятися за течією.

Проект водного шляху E40 також включає будівництво нових шлюзів, що повністю порушить екосистему річки. У тому числі через це екологи б’ють тривогу і виступають проти проекту.

Після перекусу ще 12 км вздовж річки. Прип’ять – дуже широка річка порівняно з Ясельдою. На ній чудово плавати, вдивлятися вдалину, засмагати на байдарці (але все ж потрібно подбати про те, щоб не пригоріти). Для нічлігу добре вибрати місце, де Стир впадає в Прип’ять.

Чудові світанки

Вранці ми відпливли на прогулянку навколо Стиру. Річка вузька з повільною течією, всередині можна побродити, подивитися на різні рослини. Легко знайти плаваючу сальвінію, яка охороняється Червоною книгою.

Наступна дистанція приблизно 20 км. Непризвичаєні до навантаження руки на другий день не дуже хочуть веслувати, але після розігріву все повернтається до норми.

Пливти по величезній Прип’яті приємно. Нікуди не треба поспішати, можна роздивлятись навколо і у далекий обрії. На березі пасуться коні, а в воді плавають каченята і вужі.

Ця частина Прип’яті досить популярна серед рибалок. Вони зустрічаються на обох берегах майже кожні 100-200 метрів. Деякі приїжджають одразу на кілька днів з наметами. Риболови ставлять багато буїків із приманкою для риби.

На наступному шлюзі байдарки доводиться обносити. Після лишається ще сім кілометрів до залізничного мосту. За ним на правомому березі річки добре місце для зупинки. Тут перший маршрут закінчується. 

Від берега за 20-30 хвилин можна дійти до найближчої станції Прип’ять. Звідти зручно добиратися до Лунинця, Барановичів та Мінська.

За матеріалом Зелений портал

Залишити відповідь