Мати поділилась ниркою

ПроСВІТ, На здоров'я
12/03/2020, Leave a comment

Унікальна трансплантація нирки відбулася у Ковельському міськрайонному територіальному медичному об’єднанні. Це була родинна операція – від мами до сина. Особливість хірургічного втручання в тому, що донорський орган хірурги взяли лапароскопічно – через маленький розріз. А це мінімальна шкоди для здоров’я донора.

 Пацієнту, який завдяки мамі і лікарям отримав шанс на повноцінне життя, 38 років. Він одружений, має трьох діток. Останні сім років хворів на ниркову недостатність. Довго приховував діагноз від мами, аби її не засмучувати. Зізнався лише коли постало питання про трансплантацію.
 Спершу чоловік чекав донорської нирки у Києві, потім у Білорусі. Час минав, а органу все не було. Наступним кроком вже мав стати гемодіаліз. Увесь цей час його організм обходився без «штучної нирки», але стан уже був майже критичним. Зволікати з операцією було неможна. 
 До Ковеля родина приїхала наприкінці лютого. Тоді тест на сумісність показав, що мама може стати донором для сина. За місяць підготовки їх взяли в операційну. Забір донорської нирки був лапароскопічним. Потім відбулося і саме пересадження.

 “Весь процес тривав до п’ять годин. Донорська нирка запрацювала, коли пацієнт був ще на операційному столі. Це найкращий показник успішності операції.Нині і мама, і син добре себе почувають. Жінка надзвичайно щаслива, що врятувала свою дитину. “, – повідомили на сторінці медичного закладу.

Нагадаємо в 2019 році ковельські лікарі провели трансплантацію нирки якою чоловік поділився з дружиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *