Мер Берестя зустрівся з протестувальниками: “Підстав для запуску заводу нема!” (ВІДЕО)

9 червеня близько 12:00 представники Берестейського міськвиконкому запросили учасників протесту проти будівництва в околиці Берестя акумуляторного заводу, які збираються на площі Леніна, до залу обласної ради Федерації профспілок Білорусі. Зал, який вміщає близько 200 осіб, був заповнений. В президії учасників чекали очільник міської адміністрації Олександр Рогачук і заступник голови Берестейського облвиконкому Геннадій Борисюк. Серед учасників зустрічі був голова Берестейського обласного об’єдання профспілок Олександр Мурашкін
Світлина від Мой Брест.

Офіційно акумуляторний завод «АйПауер» зараз працює в режимі пусконалагодження. Близько 8 години вечора 5 червня  з труби заводу був помічений густий чорний дим. Чергувальники з «Свинцової варти» зробили фото і відео. Викид диму тривав всю ніч до ранку 6 червня.

Telegram-канал Свінцовая Вартаhttps://t.me/sviniecОколо 21.30. Участок: мельницы. Вот так выглядит "чистый горный воздух" о кором обещал главный инженер "АйПауэр". МЧС приехали, сказали что их не пустили на завод и уехали. Тем не мение дым не прекращается. В Стимово, Тельмы-2 советуют не открывать окна ночью. И по-поводу окон: работники в админ.корпусе завода оставляют окна ночью на проветривание, а утром приходят на работу.

Publiée par Aliaksandr Abliak sur Mercredi 5 juin 2019

По факту звернення Берестейський обласний комітет природних ресурсів і охорони навколишнього середовища почав адміністративний процес. “В суботу Міністерство охорони природи та навколишнього середовища підтвердило, що починається адміністративний процес про притягнення заводу до відповідальності за те, що не виконується заявлене“, – заявив міський голова.

«Цей чорний дим йде з труби, яка знаходиться на ділянці виробництва оксиду свинцю. Це не чорний дим, це конкретно пил оксиду свинцю. Він найнебезпечніша речовина, яка є на виробництві в Берестейській області. Хто буде відповідати за це все? » – запитав у представників влади представник ініціативної групи  Дем’ян Лепесевіч.
Світлина від Elena Yanushkovskaya.Що ми маємо: неодноразове (триразове) перенесення режиму пуско-налагодження, позицію органів екомоніторингу, які абсолютно об’єктивні, маємо заявлені інвестором норми викидів. Тобто, якщо він заявив що має бути 3 кілограми викидів в рік, то тепер я буду просто злочинцем , якщо скажу, що все нормально, навіть якщо буде п’ять кілограм, за все треба відповідати … “, – відповів Олександр Рогачук. Під оплески аудиторії мер запропонував зібрати групу з 10-ти осіб на зустріч з головою облвиконкому з питань акумуляторного заводи. Зустріч заплановано на середу, оскільки у вівторок на заводі має відбутися чергова прийомка.

Будь ласка, до середи закрийте цей завод, щоб замок на ньому висів» , – відповів представник протестуючих.Світлина від Мой Брест.

В мережі з’явилися фото і відео з зустрічі.


За матеріалом БГ

  • 8
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *