Молода родина отруїлася грибами. Чоловік помер. Дитина в комі.

ПроСВІТ, Новини
08/09/2019, Leave a comment

У Кобрині молоді батьки і дитина, якій 1 рік 10 місяців, отруїлися грибами. Сім’ю спочатку госпіталізували в місцеву лікарню, потім – в обласну, потім маму і малюка відправили до столичного НВЦ і тут провели трансплантацію печінки. Батько ж за медичними показаннями залишився в Брестській обласній лікарні. Кілька днів він був у комі, в ніч на суботу чоловік помер.

Фото зі сторінки Марії в соціальних мережах
Павло і Мирослав. Фото зі сторінки Марії в соціальних мережах

Молодих батьків звати Марія і Павло . Марії 22 роки, Павлу було 24. Їх синові Мирославу днями виповнився 1 рік і 10 місяців.

Молоді люди зустрічалися близько семи років, ще зі школи. Два роки тому вони одружилися, розповідає знайома пари Ірина .

– У них завжди були специфічні відносини. Нещодавно Марія подала на розлучення. Їм дали термін на примирення три місяці. Залишалося півтора.

– Вони завжди то розходилися, то сходилися, – описує стосунки брата Альбіна. – Подружжя жило разом, тільки коли Машини батьки по роботі їхали з Кобрина. Він не знайшов розуміння з її сім’єю.

– Батьки Маші виїхали. Незважаючи на те, що вони були в процесі розлучення, Маша покликала Павла до себе в гості.

За інформацією Альбіни, 31 серпня молоді люди гуляли по парку разом і назбирали грибів. Дівчина каже, Павло подумав, що це «зеленушки», Марія ж прийняла їх за сироїжки.

– Павло розбирався в грибах? Він був грибником?

– Раніше, давним-давно, він якось їздив за грибами. Пару раз було таке.

Сестра Павла Альбіна не знає, чи збирали молоді люди коли-небудь раніше гриби в міському парку.

Фото зі сторінки Марії в соцмережах
Фото зі сторінки Марії в соцмережах

Мама Марії розповіла, що Павло і його дружина засмажили гриби разом з картоплею. Їх-то і з’їла дитина.

– Того вечора брат і його дружина пішли в клуб, – розповідає Альбіна. – Вони там випили – звідси і алкоголь в їх крові. Дитина, наскільки я розумію, в цей час лишалась вдома з їх знайомими. Потім їм стало погано – спочатку Марії, потім Павлу.

Мама Марії, Людмила , що в ті дні батьків дійсно не було вдома – вони поїхали на машині відпочивати на море, в Краснодарський край. Першою, за її словами , стало погано дочці, вже вдома: нудота, діарея, блювота, слабкість, дівчина не могла піднятися з дивана. Їй викликали швидку і госпіталізували. Пізніше в приймальний покій привезли і Павла з малюком.

Кобринська медики надали допомогу і відправили сім’ю в обласну клініку. Потім Марії і Мирославу було вирішено робити трансплантацію печінки – їх перевезли до Мінська, Павло залишився в обласній лікарні в Бересті.

– У нього в організмі виявилося більше отрути, ніж у Марії. Напевно, з’їв більше. Лікарі казали нам, що отрута заповнив весь організм, на кишечнику утворилися виразки, кров була повністю отруєна. Тому сенсу робити пересадку не було. Павлу робили переливання крові – надія була тільки на це. У підсумку нічого не допомогло, – говорить сьогодні Альбіна.

Марія і маленький Мирослав у важкому стані в столиці: жінка в свідомості, малюк – в штучній комі. Лікарі поки не роблять прогнозів.

Яд поганки сильніша за отруту кобри і гюрзи

– Яд поганки сильніша за отруту кобри і гюрзи, – розповіли в Кобринському зональному центрі гігієни та епідеміології. – Підступність ж блідої поганки полягає в тому, що кілька годин після вживання її в їжу відсутні видимі ознаки отруєння. Ніяких тривог, ніякого занепокоєння. Смак у блідих поганок солодкий, і в грибному блюді цей смертельно отруйний гриб не відрізнити від хороших грибів. А в цей час отрута робить свою справу. Пізніше, коли отрута потрапить у мозок людини, з’являються грізні ознаки отруєння: нудота, нестримне блювання, раптові різкі болі в животі, слабкість, судоми, головний біль, порушення зору. Це може початися і через 10-12 годин після їжі, і через добу.

У 90% випадків отруєння блідою поганкою призводить до смертельного результату, кажуть лікарі.

В Білорусі налічується приблизно 25 видів явно отруйних грибів. Особливе місце за складністю протікання і можливих наслідків займає отруєння блідою поганкою. Отрута блідої поганки не руйнується під впливом високих температур, заморозки, висушування.

За матеріалом Тут.бай

  • 5
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *