Моніторінг і проектна документація

ПроСВІТ, На здоров'я
18/03/2020, Leave a comment

Як вже повідомляв ПроСВІТ на сесії Волинської обласної ради 12 березня схвалили рішення про внесення змін до Регіональної екологічної програми «Екологія 2016 – 2020». Серед іншого вони передбачають фінансування заходів щодо порятунку Світязі.

Як пояснили у ході засідання робочої групи екологи, 170 тисяч гривень передбачили на ведення моніторингу впливу розробки родовища «Хотіславське» оскільки розробка та поглиблення кар’єру  в стані обумовити значне зростання водовідливу, що спричинить інтенсивне зниження рівнів ґрунтових і підземних вод, і як наслідок, прискорення процесу подальшого обміління Шацьких озер.

Ще 300 тисяч грн, які були виділені з обласного бюджету за пропозицією голови обласної адміністрації за словами в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Ростислава Кравчука, підуть на  виготовлення проєктно-кошторисної документації для проведення капітального ремонту Копаївської осушувальної системи. Після капітального ремонту Копаївської осушувальної системи буде забезпечено вчасне відведення надлишкових вод під час проходження паводків і повеней та захист від підтоплення територій населених пунктів Шацької громади, крім того, буде підтримуватися задовільний меліоративний стан 3,6 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь завдяки підтриманню оптимального водно-повітряного режиму, покращення екологічного стану водного об’єкту річка Копаївка та меліорованих і прилеглих земель. Закумульовані обсяги води в каналах меліоративної системи завдяки гідравлічному зв’язку поверхневих і грунтових вод з водоносними горизонтами, які живлять Шацькі озера, зокрема озеро Світязь, будуть сприяти відновленню їхньої водності та оздоровленню. Реалізувати ці заходи, претендувати на співфінансування з державного бюджету  область зможе лише за наявності проєкту.

За матеріалом Конкурент

 

  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *