Мотольські присмаки. Великий стіл Дружби

ПроСВІТ, Оголошення
01/08/2019, Leave a comment

10-11 серпня пройде X Міжнародний фестиваль фольклору “Мотольскі присмаки”. Фестиваль проводиться з 2008 року, з 2015-го року двічі на рік.

Розпочнеться фестиваль з костюмованого ходи вулицями містечка, до якого приєднаються місцеві жителі і гості. Процесія фінішує у головної сцени. Там відбудеться урочиста церемонія відкриття, виступлять творчі колективи Янівського району, Берестейської області та інших регіонів, а також з-за кордону. Пізніше тут в театралізованій формі покажуть, яким багатим і багатолюдним може бути мотольский ярмарок. На майданчику біля Мотольского музею народної творчості відбудеться презентація регіональних обрядів. Потім глядачі зможуть поспостерігати за учасницями конкурсу Міс-краса “Мотальских присмак”, які на дефіле представлять фестивальний костюм і традиційні регіональні страви. Також на цьому майданчику в музичному баттле зійдуться гостьові колективи. Увечері запрошують на бал у Бони Сфорци, взяти участь в майстер-класах і станцювати мазурку, полонез, польки. Любителів естрадної музики чекає open air. Завершиться перший день свята барвистим феєрверком.

Цікавою буде програма і 11 серпня. Зокрема, представники місцевих органів влади, зарубіжних делегацій, вчені і експерти під час науково-практичної конференції обговорять можливості туризму як двигуна економічного і культурного розвитку регіону. Фішкою другого дня стане великий стіл Дружби. Місцеві господині за своїми фірмовими рецептами приготують різні страви: з м’яса, риби, овочів, десерти, напої. Очікується, що займуть частування більш ніж 40 столів.  

Ювілейний фестиваль, тому готуємо багато яскравих, видовищних моментів, творчих новинок. Дуже хочемо порадувати і по-доброму здивувати гостей. До нас приїдуть творчі колективи та майстри, які представлять свою традиційну кухню, з різних регіонів Білорусі, а також Росії, України, Польщі, Ізраїлю, Латвії, вперше – з Алжиру. Програма дуже насичена, думаю, особливо порадує перший день“, – каже начальник відділу культури райвиконкому Валентина Бородінчік.

Торгові та виставкові ряди в Мотолі розтягнуться на сотні метрів, в цьому році заявки на участь подали більш 250 майстрів.

За матеріалом БелТА

  • 8
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *