Мій світ – книга

17 нових книг – здобуток літераторів Берестейщини, презентувало 31 січня Берестейське обласне відділення Спілки письменників Білорусі. Ця літературна подія відбулася в місці, де живуть названі книги – Берестейський міський бібліотеці.

Приємно зазначити, що директор бібліотеки, Світлана Городецька, була відзначена як одна з трьох переможниць обласного конкурсу літературних мініатюр. Можна сподіватись, що невдовзі вона потішить читачів власною книгою. 

Глиба місцевої журналістики, Миколай Панасюк, розповів як складно було знайти видавця доповненого видання про Петра Климука. Здається, як особа першого космонавта Білорусі, так і минулорічний ювілей, при тому, що книга давно не перевидавалась перетворюють текст відразу на бестселер, але серед мінських (!) видавництв тільки одне взялося публікувати її своїм коштом!

Ростислав Бензерук уклав антологію поезії “Лірычны поўдзень”, опублікованої в місцевій районці за 70 років існування при ній літературного об’єднання. На жаль, при поверховому знайомстві, здалося, що не усі автори в ній публікувалися. Прізвище поета і краєзнавця Василя Давидчика знайти не вдалося. Зрештою, в книзі нема переліку авторів, що значно такий пошук ускладнює. 

Справжнє відкриття року – дитяча проза Катерини Медведєвої. Судячи з чудового критичного описання, автор вміє зачепити найтонші струни душі. Одне з її видань “Розломашки майстра Люфта” доступне в берестейський книгарні “Іскра”, інше “Ключ від ялинкової скрині” вже можна замовити в інтернет-магазині. 

Молодий поет Іван Куцко пише тексти з глибокими образами і сучасним, динамічним, лаконічним ритмом. Він ще студент і твори його можна знайти в черговому виданні студентської збірки “Фізики і лірики”, який вже понад десять років редагує поетеса Теттяна Шульга.

Цікаво було познайомитись з молодим літературним об’єднанням “Пинчуки”. Одна з його учасниць вже стала лауреатом обласного конкурсу мініатюр. Без сумніву у Пинська і регіону великий літературний потенціал.

Олексій Скакун, герой одної з минулорічних книг, згадав як пастушком міряв час кулаками, на витягнутій руці приставляючи їх до лінії між сонцем і небосхилом. Поки ж література, яка виходить про цього відомого на цілий регіон господарника, грішить образною та мовною бронзою, яка так контрастує на тлі його характеру і забарвленої бархатним місцевим акцентом російської мови. 

Письменниця Зінаїда Дудзюк видала в минулому році три книги. Одна з них “Лоза” присвячена життєвим долям юнаків пограниччя, де є ті, хто обирає Армію Крайову, Українську повстанську армію, або й лояльність до будь якої влади. Історичними нарисами багата й книга “Пора високого сонця”, яка була представлена на вечері. Тут є місце й каштелянам, князям і, звичайно, письменникам.

Література минулого року видалася різнопланова, а зустріч досить родинна, щира. З усього відчувалося, що зацікавлення  доброю літературою було й буде постійне. Лишається чекати наступного року, щоби знов мати можливість побачити палітру написану в союзі людей і муз. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *