Міліція знайшла бомбера

ПроСВІТ, Новини
26/06/2020, Leave a comment

У локомотивному депо Лунінця невідомий розписав фарбою два вагона. Написи видалили, а за псування майна порушили кримінальну справу. Особу графітиста встановили слідчі Барановицького відділу внутрішніх справ на транспорті. Ним виявився 22-річний житель Пинська, який кілька років тому вже потрапляв в поле зору правоохоронців за графіті.

З подібними витівками ми стикаємося досить часто, – розповіли в карному розшуку. – У Білорусі існує молодіжна субкультура: кілька команд, учасники яких змагаються між собою. Молоді хлопці направляються на великі залізничні вузли і наносять на рухомі склади написи і малюнки.

У зображеннях «художників» немає жодних закликів і виразів якихось поглядів. Команди, як правило, пишуть свої назви і нікнейми учасників. Процес фарбування вони називають «зробити поїзд». Мета – склад з написами повинен «піти по трафіку», тобто проїхати від станції до станції, щоб якомога більше людей його побачили. 

Існує сайт, де публікуються «роботи» команд: знімають на екшн-камери процес проникнення на охороняєму територію,  момент нанесення малюнків, відхід. Якщо учасники однієї команди зняли на відео поїзд в русі, розмальований іншою командою, то автори зображень викуповують це відео, як доказ своїх «досягнень». Графітисти які полюють на потяги навіть не зважають на штрафи, адреналін спокушає їх продовжувати свою справу. 

Коли графітисти йдуть «на справу», дотримуються конспірації, – додали в транспортній міліції. – Вони не користуються мобільним зв’язком, домовляються про час та місце в захищених месенджерах. На проникнення, нанесення малюнка і відхід витрачають від 5 до 15 хвилин.

Незважаючи на конспірацію, «художників» рано чи пізно знаходить міліція. 

За матеріалом Управління внутрішніх справ Берестейського облвиконкому

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *