Місто мушкетерів. Частина 2. Архангелогородський полк

Віктор Місіюк, Культура
21/04/2021, 1 Comment

В різних містах Берестейщини в 1798 році розміщались різні мушкетерські полки. В Кобрині, Городці і Антополі був розквартирований Бутирський полк, який на той час носив назву Молодо-Баденський. Командував ним генерал-майор Велецький. В Бересті стояв Апшеронський мушкетерський полк, який на той час носив назву полк Милорадовича. Архангелогородський полк був розбитий на два батальони. Один розмістили в Пружані і Шерешово, другий в Каменці і Високому. Зрештою в основних звітах 1789 року місцем розквартирування полку позначено Високе. За списком в полку мало бути 1565 вояків з них 51 офіцер і 1514 солдатів.

Музикант Архангелогородського мушкетерського полку

Командував архангелогородцями барон Іван Дальгейм (1754—1807). Звання полковника він отримав на службі в Архангельському  гренадерському полку. 13 липня 1798 року полк разом з іншими (Молодо-Баденським, Тамбовським, Тульським мушкетерськими полками) отримав імператорський наказ слідувати до Берестя в роспорядження корпусу Розенберга, який саме почав готуватись до італійського походу.

 

Мушкетер Архангелогородського полку

Згадані мушкетерські полки були основою військового корпусу генерала од інфантерії Андрія фон Розенберга, який одночасно був командиром єдиного гренадерського полку, Московського. При мушкетерах були зведені гренадерські батальони. Підполковиник Дендригін був при мушкетерському полку Милорадовича. Підполковник Санаєв при полках Молодо-Баденському і Дальгейма. Корпус доповнювали артилерійські роти, єгерські полки, донські козацькі полки та інші підрозділи. Разом на початок переходу ріки Буг він складав 19816 вояків. Корпус перетнув в Бересті кордон Російської імперії 13-20 жовтня 1789 року. Архангелогородський полк входив у переше відділення другої колони командування якої доручено командиру Тульського мушкетерського полку генерал-майору Тиртову. Неофіційна назва полку, як полк Дальгейма 31 жовтня 1798 року стала офіційною. Підрозділ почав називатись мушкетерський генерал-майора барона Дальгейма полк.

1 thought on “Місто мушкетерів. Частина 2. Архангелогородський полк”

Залишити відповідь