Місцеві не раді поверненню ведмедя (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Новини
22/08/2020, Leave a comment

В Кобринському районі розслідують незвичайний злочин. Другий рік там орудує клишоногий злочинець.

Ведмідь-ласун краде з місцевих пасік мед, попутно руйнуючи вулики. Поки власники підраховують збитки, тривогу б’ють і в лісгоспі.

Іван Суботка, житель села Хабовічі:
Ось сліди його залишилися. Вулик скинув на землю, видер звідси все рамки з розплодом і знищив сім’ю. Роздер, все видер. Навіть на рамках шерсть була його ведмежа.

Виразний слід лапи і докази всюди вивели бджоляра Івана Суботку на ведмежий слід. Хижак не щадив вуликів і бджіл. Полювання на солодке тут йде вже другий рік. Якщо спершу постраждав один будиночок, в 2020 році – вже п’ять.

Андрій Вакулич, єгер Кобринського досвідного лісгоспу:
Нюх у нього добрий – за 6 кілометрів з лишіт мед, солодощі, йде відразу на пасіку, руйнує вулики, видобуває і їсть мед, вбиває всіх бджіл.

Злочинець орудує вночі. Підбирається до пасік і влаштовує розбій за солодку здобич. А тутешні бджолярі – а їх чимало – щодня телефонують і діляться кримінальними зведеннями.

Місцевість болотиста, недалеко гречане і рапсові поля. Мед виходить екологічно чистим. Бджолярі привозять свої пасіки за них. Зараз вони мріють покарати зайду, але червонокнижників чіпати не можна, хоч він і тероризує.

Іван Суботка:
Звичайно, треба вживати заходів. Треба відловити і вивезти звідси його. А тут він буде і косуль молодих дерти, і оленів молодих він не буде обходити стороною.

На території Кобринських лісів багато інших мешканців – козулі, лосі, олені, журавлі. Хижак для них – загроза, кажуть фахівці. Причому не один ведмідь, а й вовки.

Юрій Кривошеєв, старший єгер Кобринського дослідного лісгоспу:
Сьогодні буквально вночі вовчицю отстрелили. У нас тут молоді олені ходять. У тепловізор видно було: 15 штук тут, близько кукурудзи. Самец тримає гарем, молоді ходять. Можуть бути проблеми через цих вовків. Свіже м’ясо вони люблять.

Оптимальним рішенням для бурого ведмедика буде переселення. А поки бджолярі включають музику: сторонні звуки відлякують клишоногого.

Ведмедь не Берестейщині не живе вже близько півтори сотні років. Нещодавно любитель меду зайшов не тільки до Національного парку “Біловезька пуща”, але й перетнув кордон. Там його появу місцеві екологі зустріли з радістю та оптимізмом. Але один з найбільших ссавців Європи на довго там не затримався.

Залишити відповідь