Найбільша вишиванка для найбільшого Тараса (ВІДЕО)

24 серпня 2018 року найвищій монумент Тараса Шевченка вбрали у велетенську вишиванку.

Тарас Шевченко побував у Ковелі один раз в 1846 році.  Тут стоїть найвищий у світі монумент Кобзарю, ідея якого належить київському скульптору Володимиру Шолудько. Пам’ятник сягає заввишки більше, ніж сім метрів. Вага скульптури – біля 20 тон.

У Ковелі проект “Вишиваємо з Батьківщиною в серці”, ініціатором та організатором якого є ГО “Велика ідея”, стартував у День Незалежності 24 серпня 2017 року. За цей час у процесі вишивання національної сорочки для Кобзаря взяло участь  понад 2500 людей. 

 А Інна Поліщук волонтер ГО і координатор проекту відмітила, що дизайн вишивальної частини сорочки розроблявся у місті Львів, а втілювався він у життя вже безпосередньо в Ковелі. Над вишиванням виробу протягом року працювали 26 трудових колективів та 15 загальноосвітніх шкіл Ковельщини, а також патріоти України з Нововолинська, Луганської, Донецької, Одеської, Львівської, Київської областей, гості з Італії, Великої Британії та Америки. 
 
Голова Громадської організації “Велика ідея” Людмила Зубарєва розповіла, що на викрійку української сорочки для Тараса Шевченка пішло аж 36 метрів тканини, а головна частина вишиванки (маніжка) має розміри 180 на 80 см.. Пояс до вишиванки – довжиною 8 метрів. Його розгорнули у підніжжя пам’ятника. 
На Волині Тараса Шевченка одягнули у гігантську вишиванку
У центральному парку культури розгорнуто виставку фоторобіт, як протягом року українці створювали найбільшу вишиванку.  Там глядачам представили 160 світлин.На Волині Тараса Шевченка одягнули у гігантську вишиванку

Героями акції стали головна кравчиня – Лущенкова Алла (МПП “Фірма Аліса”) і головні вишивальниці – Габрилевич Ніна (ГО “Союз українок”) і Руднік Ольга.

Фінальний етап оголошено відкрито! Одягаємо найбільшу на Волині вишиванку, яку цілий рік створювали понад 2500 українців! З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!!!

Publiée par ГО Велика ідея sur Jeudi 23 août 2018

Вже сутінки, вже темніє, АЛЕ КОВЕЛЬЧАНИ НЕ ВІДХОДЯТЬ ВІД ПАМ‘ЯТНИКА У ВИШИВАНЦІ, яку ГО ВЕЛИКА ІДЕЯ презентувала сьогодні! І для нашої команди ЦЕ НАЙКРАЩА ВИНАГОРОДА! Нагадаємо, що до її створення протягом року долучилось більше 2500 людей!!!

Publiée par ГО Велика ідея sur Vendredi 24 août 2018

За матеріалом ПроКовель

  • 6
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *