Найбільший мурал буде анімованим

ПроСВІТ, На здоров'я
26/11/2021, Leave a comment

Днями фасад будинку на вулиці Шапошника, 5 в Пинську прикрасив найбільший в місті мурал, перший з десяти творів республіканського арт-проекту «Традиції для майбутнього» арт-спільноти Urban Myths і Білорусбанку. Арт-об’єкт створював уродженець Пінська досвідчений художник-мураліст Євген Сосюра. У творах художника вдало переплітаються реалістичні образи та авторські метафори:

Мені хотілося створити нову точку тяжіння у цьому мікрорайоні. І взагалі, впевнений, що такі роботи створюють цікаве та комфортне середовище у місті, привертають увагу людей, стають символами районів.

Мурал у столиці Полісся має назву «Шлях до мрії».  Його герой – сучасний, рішучий молодик, який впевнено йде в незвідане за своєю мрією. У самому його образі є щось містичне, він поєднує день і ніч, минуле та сьогодення, його вітрило – це небеса. Герой кидає у воду монетки на щастя, і вони перетворюються на зірки на нічному небі у відображенні вітрила.

Начальник Берестського обласного управління № 100 ВАТ АСБ «Білорусбанк» Володимир Меша каже:

Пинськ славиться ще й тим, що саме тут з’явився один із перших спеціалізованих банківських навчальних закладів на території Білорусі – обліково-кредитний технікум, який було перетворено на банківський коледж, а потім на його базі з’явився Поліський держуніверситет, який продовжує готувати кадри для банків. Місце для муралу в мікрорайоні Райдужний теж вибрано невипадково: фахівці «Беларусбанку» супроводжували державну програму будівництва житла в цьому місці, у результаті тут з’явився чудовий мікрорайон.

Координатор арт-спільноти Urban Myths Олег Ларічов розповів, що ідея мурала народилася з роздумів про зв’язок поколінь:

Сюжет твору не варто розглядати з погляду суворої відповідності історії. Наш сучасний герой, який рухається на драккарі за мрією – відсилання до тих людей, які сторіччя тому прокладали торгові шляхи, були першопрохідниками. Ми хотіли викликати інтерес у молодого покоління вивчати минуле, розвивати Білорусь із опорою на багаті традиції. До речі, у майбутньому цей мурал буде анімований за допомогою програми з доповненою реальністю. Там можна буде розглянути, що монетки, які кидає наш герой у воду – це срібні дирхеми, які знаходили під час розкопок на території країни. Вони свідчать про гарний розвиток торгівлі.

За матеріалом pinsknews.by

Залишити відповідь