Найбільші сім’ї Берестейської області живуть в Столинського і Кобриньському районах

Олекcій Шумер, На здоров'я
16/10/2019, Leave a comment

У Берестейській області проживають близько 23 тис. багатодітних сімей.

Планку лідерства за кількістю багатодітних сімей традиційно утримує Столинський район. Так, в агромістечкови Ольшани подружжя Пашковець виховують дев’ять синів і шість дочок (з них 11 неповнолітніх). Наймолодша дитина пари народилася в лютому цього року. Стільки ж дітей ростить сім’я Якімашко з села Єремичі Кобриньського району. Подружжя стали батьками шести синів і дев’яти дочок (дев’яти з них ще не виповнилося 18 років). Наймолодша дівчинка з’явилася на світ у листопаді 2017 року.

Багато жінок, які виховали п’ятьох і більше дітей, удостоєні високої нагороди – ордена Матері. Всього з 1996 року його вручили 3185 мешканкам Берестейської області, в тому числі 162 – в цьому році.

“Багатодітним сім’ям держава надає всіляку підтримку. Зокрема, при народженні, усиновлення (удочеріння) третього або наступних дітей одноразово надаються безготівкові грошові кошти в розмірі $ 10 тис. У нашому регіоні за призначенням сімейного капіталу вже звернулися близько 15 тис. сімей, відкриті депозитні рахунки на суму понад $ 143 млн “, – відзначили в комітеті з праці та соціального захисту. Співрозмовники нагадали, що програма сімейного капіталу продовжена до 31 грудня 2024 року.

Багатодітним сім’ям надається не тільки фінансова допомога. Затребувані також послуги з догляду за дітьми. Безкоштовно скористатися послугами няні можуть сім’ї, в яких одночасно народилися двоє і більше малюків. В цьому році за таким видом допомоги в соціальну службу звернулися понад 200 жителів області – батьки двійнят і трійнят, а також дітей з обмеженими можливостями.

Криниця: БЕЛТА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *