Найстаріша у районі

ПроСВІТ, На здоров'я
25/05/2020, Leave a comment

22 травня Глікерії Наливайко, найстаршій жительці Любешівщини, виповнилося 105 років. Баба Рикеша, як називають довгожительку в рідному селі виростила п’ятьох дітей, дочекалася дев’ятьох онуків, стількох же має правнуків і сімох праправнуків.

Вона народилася у багатодітній селянській родині. Була десятою дитиною в сім’ї. З 15 літ Гликерія наймалася до багатих хазяїв за шматок хліба. Про школу, звісно, не було й мови, тож писати жінка не вміє. У 19 років її засватав на п’ять літ старший односелець Яків. Чоловік повернувся з фронту інвалідом, хворів. Тому Глікерія сама косила сіно, складала в копиці, ходила за плугом. Працювала як заведена. Усе робила під шнурочок. У неї і на городі не було ні зілинки, і в квітнику. Навіть у поважних літах ще тримала кабанчиків, птицю і, лише розмінявши десятий десяток, продала корову.

48 років тому “баба Рикеша” овдовіла. Жила сама. 103 роки бабуся зустріла в рідному селі, але на Покрову впала і зламала тазостегновий суглоб. Із того часу пересувається по кімнаті з допомогою стільчика. Тож мусила перебратися в Любешев до доньки Надії.

За допомогою до лікарів зверталася лише раз у житті, коли мала запалення легень. А притисне застуда — ​в хід іде калина, малина. Вона завжди покладалася на Бога, тож з її вуст весь час не сходить молитва. В молодості її ніхто не міг перетанцювати.  І співати вона любила. Нині довгожителька, як і більшість у її віці, недочуває. Але й досі зберегла ясний розум і не втратила інтересу до життя.

За матеріалом https://lyubeshiv.rayon.in.ua/

 

Залишити відповідь