Наприпустимі умови

ПроСВІТ, Новини
06/07/2020, Leave a comment

Співробітники регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України у Волинській області Любов Сітовська та Віталій Єлов здійснили моніторинг дотримання прав і свобод представників ромської національної меншини в умовах карантинних заходів в Голобській об’єднаній територіальної громади на Ковельщині.

Засобами індивідуального захисту забезпечуються лише персонал ОТГ. Жителі територіальної громади, які не входять до персоналу ОТГ, у тому числі і представники ромської національної меншини, забезпечують цими засобами себе самостійно. За їх словами, випадків захворювання на COVID – 19 серед них не було, хоча відповідного тестування не проводилось. Гуманітарна допомога ромським родинам надавалася Міжнародним БФ «Чіріклі» у вигляді продуктів харчування“, – йдеться у повідомленні пресслужба Офісу Омбудсмана.

Моніторами встановлено, що в громаді не ведеться облік представників ромської національної меншини. У зв’язку з цим інформація щодо складу ромської меншини відсутня. За інформацією, представників громади ромські родини мають документи, адже більшість отримує соціальні виплати. У громаді немає цільових програм на підтримку національних меншин.

Однією з проблем у діяльності громади в умовах карантинних заходів є відсутність у керівництва ОТГ інформації щодо захворюваності жителів громади на COVID-19 загалом по ОТГ, у тому числі представників ромської національної меншини, що на думку керівництва ОТГ унеможливлює ефективну роботу з профілактики та запобігання поширенню цієї хвороби серед жителів громади“, – зазначили в Офісі Омбудсмана.

Моніторивідзначили, що в окремих будинках, де проживають ромські сім’ї, у 1-2 кімнатах, без належних побутових умов, проживають по 12-17 осіб, що в умовах карантинних заходів є неприпустимим.

Також встановлено факти порушення права доступу до освіти, оскільки діти шкільного віку не мають доступу до дистанційного навчання через майновий стан родин та відсутність комп’ютерної техніки, смартфонів та доступу до Інтернету. Серед опитаних членів ромських родин виявлено дві дорослі особи, які є неграмотними та через відсутність в регіоні навчальних програм з ліквідації неписьменності не можуть здобути хоча би початкову освіту“, – повідомили у правозахисній інституції.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт та спрямовано акти реагування до органів влади та місцевого самоврядування.

За матеріалом Волинь_ua

Залишити відповідь