Насіння занесли з санітарно брудним щебенем

ПроСВІТ, На здоров'я
31/08/2021, Leave a comment

Вулиця Польова в Шацьку та її околиці стали місцем масового поширення рослини-алергену Амброзії полинолистої. Велику кількість насіння занесли з санітарно брудним щебенем, яким підсипали дороги в цьому районі. Алерген досить щільно дав сходи й прекрасно себе почуває обабіч дороги та на городах та присадибних ділянках поруч (окремі кущі до 1,5 метра). Якщо проблему не вирішити негайно, насіння дозріє та масово буде рознесене вітром, за колесами автомобілів по значній частині селища.

«Більшість не знає наскільки це неприємна рослина, пилок якої під час масового цвітіння (серпень-жовтень) викликає проблеми з носоглоткою. Зокрема, це – сльозоточивість очей, погане почуття, в окремих випадках навіть невисоку температуру», – каже читач Микола у зверненні.

Місцеві закликають придивиться як виглядає амброзія та по можливості знищить її в себе на території та поруч, де є можливість.

«Проблема насувається на наш край, зупинити її практично не змозі, а от максимально сповільнити поширення буде залежати від нас», – кажуть шачани.

За матеріалом Шацьк.район

Залишити відповідь