Наталка Бабина. Лауреати Берестейської літературної премії імені Василя Дмитріюка 

ПроСВІТ, Культура, Новини
15/02/2020, 4 коментарі

8 лютого в центральному залі історико-меморіального музею “Садиба Німцевичів” села Скоки Берестейського району оголошено імена лауреатів Берестейської літературної премії імені Василя Дмитріюка. За умовами нагорода вручалась авторам, чії твори були опубліковані в 2019 році. В номінації “ліпший художній твір” лауреаткою премії стала громадська діячка, журналістка, редакторка, письменниця Наталка Бабина. 

На Берестейщині пані Наталка відома як одна з авторок літературної антології берестейської літератури “До тебе, світе”, учасниця першої постановки “Пинської шляхти” мовою оригінала, організаторка чисельних літературних презентацій, голова Товариства української мови і літератури при Спілці білоруських письменників. 

Наталка Бабіна, Бодай Будка – Харків: Фоліо, 2019. – 252 с.

Великі картини, такі як “Бодай Будка”, справжня окраса літератури. Вони дозволяють письменнику розвернутись, а читачу отримати справжню насолоду. Книзі Наталки Бабиної властивий неповторний яскравий авторський стиль. В ній поєднується підхід властивий стислим наукам з максимальною експресією. До прикладу дві однойменні глави в назві відрізняються порядковими числами, або використовується поняття “корінь з двох”. В назвах кількох глав фігурують “теорія скінченних величин”, “корпускно-хвильова теорія”, “теорія прямої дії”, а кульмінаційна глава має назву “Моя теорія”. І при тому, що не сторінка – новий прояв емоційної палітри, разючої до істерії, до сліз, до оніміння. Твір органічно постмодерний. Магія, містика, фентезі, еко, етно, пригоди – далеко не повний перелік використаних письменницею фарб. А серед усього цього різнобарв’я схований скарб давнього незгасного зворушливого оббезбрюючого кохання. 

Хоча трилер увібрав у себе кращі традиції готичного роману він універсальний. Автор не пропонує читачу глибоко занурюватись в особливості традиційної берестейської культури. Підняті загальнолюдські проблемі преломлені письменицею на тлі її малої батьківщині. На сторінках роману трапляється чимало місцевих назв, локальної лексики, фразеологізми. В героях зібрано риси реальних берестейців. Майстерно передано й дух сьогодення. Одночасно культурний багаж не гнете читача, не відриває від пригодницького сюжету.

“Бодай Будка” твір виразно драматичний, добре підходить для сцени. Про першу реакцію читачів на книгу Наталки Бабиною свідчить той факт, що наклад мінського видавництва вже розійшовся. Набути трилер можна в інтернет-магазині відомого харківського видавництва “Фоліо”. 

 • 11
  Поширили:

4 thoughts on “Наталка Бабина. Лауреати Берестейської літературної премії імені Василя Дмитріюка ”

 1. Володимир В. Дмитріюк сказав:

  Сердечно вітаємо і гратулюємо за отримання нагороди. Мирослава і Володимир

 2. Наталка сказав:

  Дуже дякую, пане Володимире, пані Мирослава. Для мене велика честь отримати цю премію. Не тільки тому, що фігула Василя Дмитриюка знакова та важдива для українського руху Берестещини. Аде ще тому, що, як виявляється, є пенві цікаві збіги. Зокрема, і його, і моя путь до українства були схожі — через Кобзаря, що випадково трапив до рук — тільки з різницею майже в 100 років. А ще цікаве співпадіння: у тій камениці, де була квартира Василя Дмитриюка (тепер то ріг Гоголя та Леніна), жила моя подруга, і як, виявляється, я в юнацтві часто бувала в тих приміщеннях, де він жив — тільки нічого тоді про нього не знала…

 3. Наталка сказав:

  перепрошую за обдруківки в попередньому коментарі. Пишу і дорозі, трясе, не завжди на потрібні клавиші попадаю 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *