Наша мова українська

ПроСВІТ, Культура
06/08/2019, Leave a comment

В 2019 році вперше перепис частково проводитиметься через Інтернет. Електронний перепис дозволить зменшити витрати і уникнути помилок, які виникають в момент фіксації данних сторонньою людиною.

Одним з пунктів перепису є питання про рідну мову. Світова практика показує, що людям складніше визначити ідентичність, чим визначити мову, якою здавна розмовляє їх рід. Зрозуміло, що мови, які не мають статусу державних потребують особливої уваги і захисту. В зв’язку з тим, що освіта в Республіці Білорусь в абсолютній більшості ведеться саме державними мовами знання інших мов корінних народів зменшується, не завжди її носії володіють рідною мовою на письмі. На щастя знання можна відновити навіть через покоління.

При проведенні першого загального перепису, який був проведений в 1897 році українська мова була рідною для 71,32% населення сучасних Берестейського, Дорогичинського, Жабинківського, Каменецького, Кобринського, Малоритського, Яновського районів. Якщо зиходити з того, що етнічний склад населення регіону корінним чином не змінився, українська мова має бути рідною для не менш як 450 тисяч жителів цих районів. Про високий статус української мови на Берестейщині свідчить те, що її вважають рідною не тільки українці, але й представники інших народів. Немало в регіоні таких людей, які і не мають українського походження, і не використовують її інструментально на щодень, при тому з любові до регіону і поваги до людей, які його населяють, декларують українську мову.

Декларація рідної мови важливий спосіб забеспечення права на розвиток не тільки мови, але й інших родинних традицій. Допомагаймо зберігти культурну спадщину! При кожній нагоді не забуваймо заявити, що наша рідна мова – українська.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *