Нащадки боярина Федора. Загадкова Ганна. Частина 4

Віктор Місіюк, Культура
12/04/2019, Leave a comment

Продовження

В родині каменецького гродничого Костянтина Федоровича було тринадцять дітей. За іншою інформацією дітей було чотирнацять: дванацять доньок і двоє синів.

Сини добре відомі. Старішого звали Іван (1530—1571) або Івашко, молодшого Федір (1540—1622). Нащадки по чоловічій лінії першого існують досі, чоловічі нащадки Федора закінчились на генералі Тадеуші Костюшко. В 1561 році, після смерті батька, саме між ними були розділені землі родового гнізда Костюшків Сехнович, якими з 25 квітня 1509 року володіла родина, на Іванівщину і Федорівщину.

Частина доньок Костянтина Федоровича вийшли заміж за Юдицького, Сузина, Орішко. Донька Богдана вийшла заміж за Петра Телятицького. В 1577 році вона записала своїм дітям спадщину в Телятичах, яку отримала після смерті чоловіка. Але найцікавіше виглядає справа з Ганнами. Якщо припустити, що жодна з них не виходила вдруге заміж, то в родині Костюшко могло бути три сестри з однаковим ім’ям. В 1542 році Радивон Мартинович Анцута оженився в Сехновичах з Ганною донькою Костянтина Сехновицького. В її посаг він вніс село Анцута на ріці Нарев. Ганна Костюшківна вийшла заміж за Остафія Новицького. В 1566 році вона стала власником маєтку в урочищі Убрищі. Дочка Ганна вийшла заміж за Яна Костя, власника сіл Збироги і Старого Села з 1602 років. Таємниця може критися в імені матері. SJuHolszanskiSeal.png

Згідно з інформацією Тадеуша Корзана Костянтин Федорович був жонатий на князівні Ганні Гольшанський. Хоча про це пишуть вже щонайменше півтори сотні років, досі звучить сенсаційно! Згідно з генеалогічним деревом XVIII століття вона була донькою Юрія Гольшанського. Безперечного документального підтвердження цього факту нема. Справедливо виникає питання: чи могла родовита князівна стати бояринею? Складно визначити, про кого з родини може йти мова. Частина авторів вважає, що вона була двоюрідною сестрою дружини короля Ягайло, Софії Гольшанської. Але навряд чи вона могла бути дружиною каменецького городничого активність якого припапає на кінець ХV- початок ХVI століття. Друга кандидатура Ганна Гольшанська ( – 1522), доньку Семена Юр’ївича Гольшанського і його дружини Насті, згадану в 1509 році. Її батько Семен Юрійович був маршалком Волинським, старостою Луцьким, намісником Каменецьким. Ганна була замужем за князем Костянтином Івановичем Острозьким. Їх єдиною дитиною був Ілля Острозький. Якщо князівна Гольшанська була замужем за Костянтином Федоровичем, це може пояснювати популярність ім’я Ганна в цій родині, порівняно високи посади, які вдалося зайняти власнику Сехнович і те, що саме ім’я Костюшка стало родовим прізвищем. Щоби дізнатись чи текла в жилах боярських дітей князівська кров доведеться звернутися до спеціалістів. Забігаючи наперед, варто відзначити, що предки Костюшок справді були тісно пов’язані з Гольшанськими.

Далі буде

 

  • 2
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *