На Берестейщині реалізуватимуть модель циркулярної економіки

ПроСВІТ, На здоров'я
15/05/2019, Leave a comment

14 травня в Бересті обговорили моделі циркулярної економіки і потенціал їх розвитку в Берестейській області, можливі ризики і чинники успішного розвитку в центрах економічного зростання регіону – Бересті, Барановичах і Пинську. Проект спільно реалізують Берестейський облвиконком, Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та представництво Дортмундському міжнародного освітнього центру. Циркулярна економіка (економіка замкнутого циклу) передбачає більш розумне виробництво і використання. Вона заснована на відновлення ресурсів, переробці вторинної сировини, перехід від викопного палива до використання поновлюваних джерел енергії.

“Берестейська область обрана в якості пілотної території, де буде реалізований цей проект. В основі – два напрямки. По-перше, це зменшення тиску на екологічне середовище за рахунок переробки відходів різних видів. По-друге, отримання від переробки економічної вигоди. Ці цілі узгоджуються з Національною стратегією стійкого розвитку, яка розроблена до 2030 року “, – підкреслив голова комітету економіки Брестського облвиконкому Михайло Баценко.

“Циркулярная економіка має ряд переваг. В першу чергу сировину, яке закуповується, можна отримувати за рахунок вторинної переробки відходів. Це істотно знижує витрати і, крім того, набагато більш екологічно. Додатковою перевагою є створення нових робочих місць на переробних підприємствах. Ми бачимо великий потенціал в сфері харчової промисловості, виробництва упаковки і текстилю “, – зазначив керівник відділу циркулярної економіки Вуппертальського інституту клімату, довкілля та енергетики (Німеччина) Хеннінг Вильц. 

Учасниками круглого столу стали експерти-економісти та екологи, представники місцевих органів влади, профільних управлінь та комітетів, громадських організацій та підприємств, Берестейського державного технічного і Барановицького державного університетів. 

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *