На двадцять років заборонили продавати картоплю (ВІДЕО)

ПроСВІТ, На здоров'я
16/10/2021, Leave a comment

У селі Жиричі, що на Ратнівщині, фермер викликав фахівця, аби зробити документи для продажу до Республіки Білорусь. Результати чоловіка шокували.

У цьогорічного врожаю картоплі виявили рак. Хворобу підтвердили в лабораторії. Тепер фермер, на полі якого уражена картопля, мусить її знищити. А на всій території, де вона росла, а це більше гектара — запроваджено карантин. З’ясувалося, його картопля хвора, тож ні продавати, ні їсти її не можна. Навіть тваринам.

Пан Анатолій показує свою картоплю. В цій купі у дворі лише дрібна і пошкоджена. Решта — у сараї. Діагноз овочів його не бентежить.

«Сказали, не згодовувати худобі та самим не їсти. Але я їм — і нічого», — розповідає фермер Анатолій Михайлевський.

Рак картоплі — лише рослинне захворювання, пояснюють у фітосанітарній лабораторії. Але, зізнаються що в Волинський області фіксують його уперше.

Найхарактернішою ознакою захворювання є утворення наростів з горбистою поверхнею, що нагадують цвітну капусту, на бульбах, столонах, кореневій шийці, інколи на стеблі, листках і навіть квітах. Розмір наростів буває різним – від невеликої горошини до розмірів, які перевищують розмір бульби. До закінчення вегетації картоплі нарости темнішають і загнивають. У подальшому ракові нарости можуть розвиватися на бульбах у сховищах під час зберігання, якщо врожай вирощено на зараженій земельній ділянці (полі). Збудник зберігається в ґрунті у вигляді зооспорангій у стані спокою до 40 і більше років. Звідки взялася хвороба, фермер і гадки немає. На полі, де він вирощував картоплю, запровадили карантин.

«Протягом 20 років фермер не має права продавати і на насіння картоплю висаджувати. На сусідніх територіях люди мають теж поміняти картоплю свою на сорти, більш стійкі до цих хвороб», — говорить очільниця Ковельської райдержадміністрації Ольга Черен.

Місцеві такою новиною ошелешені. Після почутого свою картоплю оглядають ретельніше. Поки селяни думають, що робити з вимогами фахівців, Анатолій засіяв поле, де росла картопля, ріпаком. Про бізнес на картоплі вже й не мріє. Але щоб тонни картоплі тепер не пропали, їстимуть врожай усі. І худоба, і родина.

Скільки триватиме карантин, фахівці поки не говорять. Кажуть, що усе залежатиме від того, чи з’являться на території села нові випадки.

Залишити відповідь