На Ольманських болотах запрацював тимчасовий пункт пропуску

Віктор Місіюк, На здоров'я
22/07/2020, Leave a comment
З 21 липня на території Поліського лісгоспу почали функціонувати місця спрощеного пропуску громадян України. На ділянці Пинського прикордонного загону відкрилися три місця пропуску в напрямку сіл Дроздинь, Березове, Познань. Перетинати кордон тут можуть жителі 10 прикордонних населених пунктів України і тільки з метою збору ягід протягом встановленого терміну.

На основі раніше отриманих пропусків у прикордонну смугу законне право відвідувати білоруську територію мають майже 800 громадян України. Вони ж сплатили до бюджету Столинського району держмито в розмірі 270 рублів за відвідування республіканського заказника “Ольманські болота”. Вранці першого дня пинські прикордонники пропустили понад 310 громадян України, близько 30 з них неповнолітні.

Фото Пінського прикордонного загону

Згідно двосторонній угоді, як і в минулі роки, пропуск повинен був початися з 1 липня, але корективи внесла епідеміологічна обстановка, пов’язана з коронавірусом. За кілька тижнів на адресу прикордоників Білорусі надійшло кілька звернень про відкриття пропуску. За офіційною інформацією української сторони, в цьому прикордонному районі ситуація з COVID-19 не викликає побоювань. З огляду на той факт, що збір дикоросів для жителів українського прикордоння є одним з основних джерел заробітку, було прийнято рішення відкрити місця спрощеного пропуску. Крім того, взято до уваги, що в місцях відвідування на території нашої країни відсутні білоруські населені пункти“, – прокоментував офіційний представник Пинського прикордонного загону Михайло Бут-Гусаім.

В цьому році в підрозділи прикордонників на даному напрямку отримали сучасний снегоболотоход “Шерп”, який дозволяє швидко і оперативно пересуватися на самих важкодоступних ділянках кордону.

Другий етап спрощеного пропуску громадян України (для збору журавлини) запланований на 1 вересня. Його початок залежатиме від епідеміологічної ситуації і ступіню небезпеки у регіоне.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь