На президентському сайті зареєстрували петицію в справі обміління Світязя

ПроСВІТ, На здоров'я
24/09/2019, Leave a comment

Громадський активіст Катерина Коверзнєва закликає всіх небайдужих до перлини Волині – озера Світязь – долучитися до підписання петиції на адресу Президента України з проханням врятувати озеро Світязь від обміління. 

Зареєстрували петицію 18 вересня. Аби її розглянув президент, потрібно зібрати 25 тисяч електронних підписів за 92 дні. 

Петицію з назвою «Порятунок озера Світязь!!!» зареєстрували на сайті петицій президента Володимира Зеленського:

«Найбільше та найглибше озеро України – Світязь, катастрофічно міліє! Вода відступила від берега на кілька десятків метрів!

Просимо Вас негайно вжити заходів, щодо порятунку озера, а саме:

– виділення коштів на ремонт шлюзів, які наразі не працюють. Гідросистемам вже понад 30 років і вони потребують капітального ремонту!

– збудувати водопереливну споруду або шлюз-регулятор для усієї системи Шацьких озер!».

Катерина вважає, що дуже важливим є також організувати міжурядову україно-білоруську комісію з визначення впливу на екосистему озер розробки Хотиславського кар’єру на території Білорусі, а саме видобутку крейди, який потребує відкачування великої кількості води. Моніторинг за видобутком уже не проводиться декілька років через недостатнє фінансування.

Катерина Коверзнєва народилася в Шацьку, дитинство і юність провела в Криму. Має дві вищі освіти, володіє англійською та німецькою мовами. Працювала в агентстві «УНІАН», «Робітничій газеті», Національному університеті оборони України. 

За матеріалом Багнет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *