На південному сході області виявлено небезпечного шкідника

ПроСВІТ, На здоров'я
18/09/2021, Leave a comment

В чотирьох містах у Берестейській області (Пинськ, Столин, Лунинець, Янів) на загальній площі 3088 гектарів виявлені осередки американського білого метелика – небезпечного карантинного шкідника.

Через міцну отруйність, високу плодючость американський білий метелик є виключно шкідливим видом. Метелики шкідника білосніжні з шовковистим відливом, іноді з темними точками. Відроджені гусениці ясно-жовті. З кожною наступною линянням забарвлення гусениці стає більш темним з смугою лимонно-жовтого кольору з боків тіла. Гусениця сильно опушена довгими волосками. Метелик пошкоджує понад 250 видів деревних, чагарникових і трав’янистих рослин. Улюбленими рослинами є: шовковиця, клен, яблуня, груша, слива, черешня, горіх волоський. Молоді гусениці скелетують листя і споруджують павутинні гнізда, які спочатку займають кілька листочків, обплетених павутинням, потім збільшуються в розмірі. В кінці 5-го віку гусениць гніздо може займати всю гілку і досягати 1-1,5 і навіть 2 метрів, що є характерною ознакою американського білого метелика. Гусениці двох останніх віків живуть відособлено і повністю з’їдають листові пластинки, які не обплітаючи їх павутиною.

Головним механічним способом боротьби зі шкідником є зрізування та знищення павутинних гнізд з гусеницями. Також рекомендується обробка зелених дерев і насаджень інсектицидами, дозволеними до застосування на території РБ проти листогризучих шкідників, а також бактеріальними препаратами, включеними в «Державний реєстр засобів захисту рослин і добрив, дозволених до застосування на території Республіки Білорусь».

За матеріалом Каменець.by

Залишити відповідь