На Столинщині будуть вирощувати виноград і виробляти коньяк

ПроСВІТ, Новини
13/04/2019, Leave a comment

11 квітня в Бересті на IV Міжнародному форумі-виставці ділових контактів «Бересть 2019» підписано тристоронню угоду про плани створення на Берестейщині спільного білорусько-молдавського підприємства з вирощування винограду та виробництва коньяків з нього. Його підписали керівники концерну «Брестмясомолпром», науково-технічного підприємства «Планта-Вин» (Молдова) і білорусько-молдавського «Кодру». Як виробничої бази вибрано завод «Маньковичі».

Такі сорти винограду сьогодні ростуть на Пинском Поліссі

Як розповів директор  «Маньковичі» Олексій Микулич, кероване ним підприємство вже шість років працює з науково-технічним підприємством «Планта-Вин» з Молдови. І сьогодні мова йде про поглиблену співпрацю. Передбачається, що виноград для виробництва коньяку будуть вирощувати в Столинському і Пинському районах, наукову підтримку проекту надасть Поліський державний університет.

Найближчим часом планується провести кілька тематичних нарад, а в кінці травня остаточно узгодити проект.

За словами фахівців, в останні роки в Молдові, в зв’язку зі зміною клімату, стало набагато тепліше. Виноград став більш цукристим, а це погано для виробництва коньяків. Для вирощування винограду необхідної якості підходять південні райони Берестейської області.

Криниця: Медиа-Полесье

Залишити відповідь