На території Рокитнівських боліт створено національний парк

Віктор Місіюк, На здоров'я
04/01/2022, Leave a comment

Президент України Володимир Зеленський підписав укази, якими передбачено створення національних природних парків «Пуща Радзівіла», «Куяльницький» і «Холодний Яр». Парки перебуватимуть у сфері управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Створення національного природного парку «Пуща Радзівіла» передбачена на території Сарненського району Рівненської області. Відповідно до указу глави держави № 4/2022До до складу включається 24 тисячі гектарів земель державної власності.

«Пуща Радзівіла» стане третім національним парком у Рівненській області і збільшить природно-заповідний фонд області на 1%. Він приєднається до двох наявних національних природних парків в області – Дермансько-Острозького і Нобельського.

Унікальні території розташовані в басейні річки Ствіга. Тут дуже цінні водно-болотні угіддя, озера та ставки. Також тут мешкає багато представників Червоної книги України. Природні комплекси Нацпарку та об’єкти українського Полісся мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову та освітню цінність, що буде сприяти розвитку туризму на Рівненщині.

До «Пущі Радзівіла» увійдуть:

22 427,1588 га земель лісогосподарського призначення, з яких16 299,9549 га вилучають у ДП Рокитнівського лісового господарства та 6 127,2039 га у Остківського лісового господарства;
1 823,4 га земель запасу водного фонду, лісогосподарського , природно-заповідного та іншого призначення;
14, 7482 га земель запасу сільськогосподарського призначення.
Також планується збільшення меж території Карпатського біосферного заповідника, національного природного парку «Меотида», національного природного парку «Вижницький» та ботанічного заказника загальнодержавного значення «Староманзирський».

Кабінет Міністрів має забезпечити затвердження у шестимісячний строк положення про новостворені парки та внести зміни до положень про вказані природоохоронні об’єкти, межі яких були розширені.

Уряд повинен до 2024 року вирішити питання щодо надання земель.

Нагадаємо в міжвоєнний період згадана територія входила до складу Поліського парку.

За матеріалом Район

Залишити відповідь