На тих, хто відмовляється уходити з площі, тиснуть за допомогою школи

ПроСВІТ, Новини
29/07/2020, Leave a comment

“Зелений портал” повідомив про новий випадок тиску на учасників протесту проти будівництва в околиці Берестя заводу акумулятроних батарей.

Рік тому комісія управлінню освіти адміністрації Московського району Берестя приходила з перевіркою до Марії Галалюк. Влада дуже переживали, як живе дитина з інвалідністю, чия мама регулярно несе так звану свинцеву вахту – чергує біля заводу акумуляторних батарей в околиці Берестя. Марія впевнена, що перевірку до неї прислали через листи Вадима Макєєва. Чоловік давно прославився скаргами на активістів заводу. Він же ображав і погрожував журналістці Зеленого порталу. Через рік після тієї історії адміністрація вирішила повернутися до такого способу тиску.

Тепер перевірку зі школи очікує Ірина Д., яка недавно відмовилася піти з площі, коли її звідти проганяла міліція. Але коли мова йде про життя і здоров’я цих самих дітей, по-справжньому залякати жінок виявляється не так і просто. Та злість і відчай, з яким активістки в Бересті продовжують боротися проти заводу акумуляторних батарей, виявляються сильнішими, ніж страх. Люди розуміють, що страх буде розтягуватися нескінченно. Якщо він переможе зараз, то будуть тиснути і в наступний раз. І вони ризикують. Ризикують собою і своїми сім’ями сьогодні, щоб завтра не було схожим на фільм жахів.

Адміністрація не може переконати місцевих мешканок і жителів, що завод безпечний. Їм знову і знову намагаються заткнути роти замість того, щоб шукати нові докази і аргументи або, врешті-решт, визнати очевидне, вибачитися перед людьми і шукати вихід з ситуації, що склалася. Від постійного тиску на учасників протесту і їх сім’ї вони лише зміцніли і, здається, не думають здаватися.

 

 

  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *