Небезпечні гриби. Одна дитина померла, двох встигли врятувати

ПроСВІТ, На здоров'я
05/09/2020, Leave a comment

У Брестській області за останній час п’ятеро людей отруїлися грибами, троє з них померли. Найнебезпечнішою для людини є зелений мухомор (бліда поганка), яку легко можна сплутати з сироїжкою або шампіньйоном. Ніяка кулінарна обробка не може знешкодити цей гриб: отрута не руйнуються ні кип’ятінням, ні вимочуванням, ні висушуванням. У 90% випадків отруєння блідою поганкою закінчується летальним результатом. 

В Пинську 9-річна дівчинка поступила в лікарню з гострим харчовим отруєнням неуточненої етіології. У важкому стані дитину доставили до Мінська, де прооперували, але врятувати не змогли. Імовірною причиною могло стати випадкове вживання в їжу блідої поганки.

3 вересня 2020 року такий випадок стався в Жабинка з восьмирічною дитиною, трохи раніше – в Бересті з однорічною дівчинкою, яка у дворі будинку знайшла і відкусила гриб. “В обох випадках стан дітей задовільний, батьки забрали їх під розписку зі стаціонарів“, – повідомляють в Берестейському обласному центрі гігієни, епідеміології і громадського здоров’я.

При отруєнні грибами потрібно терміново звернутися за медичною допомогою. До приїзду лікарів хворому необхідно промити шлунок – дати випити літр води і викликати блювоту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *