Незаконне використання надр

Віктор Місіюк, Новини
06/06/2020, Leave a comment

Комітет державного контролю Берестської області виявив порушення екологічного та земельного законодавств при використання земель, наданих юридичним особам для видобутку корисних копалин.

Були встановлені випадки самовільного зайняття земельних ділянок та незаконного видобутку на них піску, піщано-гравійної суміші, глини і торфу, а також численні факти несанкціонованого розміщення відходів у кар’єрах і на прилеглих до них територіях.

З’ясувалося, що роботи з видобутку корисних копалин ТОВ “Еледі-Груп”, ВАТ “Берестейський Комбінат будівельних матеріалів”, РУП “Берестьавтодор”, ВАТ “Торфобрикетний завод” Гатча-Осовський ” велися за межами відведених територій без відповідних рішень Берестейського облвиконкому. Площа самовільно зайнятих під кар’єри земель склала 3,62 га.

Незаконний видобуток корисних копалин ТОВ “Еледі-Груп” і РУП “Берестьавтодор” привів до знищення лісової підстилки і живого напочвенного покриву на площі 1,32 га. Працівники ВАТ “Брестський Комбінат будівельних матеріалів” і ВАТ “Торфобрикетний завод” Гатча-Осовський “зняли родючий шар ґрунту і рослинний грунт з ділянки площею 2,3 га.

Встановлено факти самовільного видобутку піску на земельних ділянках, що знаходяться в постійному користуванні ВАТ “Біловезький”, “Малоритського лісгоспу та Кобринського дослідного лісгоспу.

Несанкціоновані звалища виявлені на земельних ділянках, що знаходяться в користуванні ВАТ “Каменецький райагросервіс”, ВАТ “Агро-Пелище”, ВАТ “Біловезький”, ДЛГУ “Малоритський лісгосп”, КУП “Берестьоблдорбуд”, ВАТ “Стригово”, ВАТ “Дружба народів” і КУБВП ЖКГ “Кобринський ЖКГ”.

Комітет держконтролю направив землекористувачам і райвиконкомам рекомендації щодо усунення виявлених нарушеній.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь