Незаконно зрубана ялинка “коштує” дорожче

ПроСВІТ, Новини
21/12/2017, Leave a comment

Відправитися в переддень Нового року в зимовий ліс за ялинкою нині дозволяють собі тільки зовсім вже відчайдушні люди. На ялинкових базарах новорічні деревця коштують недорого, а ризик бути спійманими з незаконною «здобиччю» великий. Тим не менш охочі дістати ялинку «за безкоштовно» все одно знаходяться. Саме для них Берестейська обласна інспекція охорони тваринного і рослинного світу нагадує: новорічна ялинка може виявитися занадто дорогою.

У відповідності з Кпап Республіки Білорусь, за незаконне знищення, вилучення чи пошкодження дерев і чагарників у лісах першої групи, а також деревно-чагарникової рослинності, що не входить у лісовой фонд, на громадян може бути накладено штраф у розмірі від 5 до 50 базових величин, на індивідуальних підприємців – від 20 до 200, а на юридичну особу – від 50 до 300 базових величин. В інших лісах лісового фонду за аналогічні правопорушення штрафи трохи менше: до 30 базових величин для громадян, від 10 до 150 – для ІП.

Крім того, за кожне зрубане новорічне дерево діаметром біля пня до 12 см винні зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну довкіллю, у розмірі від 0,2 базової величини, а також вартість самого дерева. Про місця незаконної заготівлі новорічних дерев можна повідомити на гарячу лінію інспекції по телефону (8-0162) 20 70 00.

Джелеро: Вечерний Брест

Залишити відповідь