Нереалізована ініціатива

ПроСВІТ, Культура
15/07/2020, Leave a comment

Сто років тому в рамах союзу урядів Польської республіки і Української народної республіки в Берестейський фортеці була сформована 6-а січова стрілецька дивізія. Але не усі інціативи військові ініціативи українського уряду находили підтримку.

реконструкція прапору 6-ї січової стрілецької дивізії УНР

1 квітня 1920 року начальник Військової секції при Дипломатичній місії УНР у Польщі генерал В. Зелінський направив до польських Верховного головнокомандування та Військового міністерства відповідне прохання сформувати також у Бересті  жандармську сотню для 6-ї стрілецької дивізії. У зверненні, зокрема, вказувалось, що сотня “мала б вирушити на фронт незабаром за частинами, які зараз до цього підготовлюються, і несла б жандармську службу в районі дій вказаних вище українських частин“. Ініціатива не була реалізована ні в Бересті, ні в іншому місці.

Однострій польвої жандармерії УНР зразка 1920 року

В чому були причини такого прохання і небажання його виконати? Намагання вийти за визначену кількість вояків українських частин, які формувались в тилу польського війська? Намагання за допомогою нефронтових підрозділів встановити контроль над опанованими територіями? Намагання повернути до українського війська особливої групи полонених? Інші причини? Як би не було, а такого типу проблемні питання дозволяють визначити межі союзницьких обов’язків обох боків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *