Нерегульована природна краса

ПроСВІТ, На здоров'я
05/07/2020, 1 Comment

З метою привернути увагу до проблеми будівництва водного шляху Е40 Охорона птахів Батьківщини і «Багна» проводять щорічну акцію «Прип’ять, дай п’ять!». Вона проходить вже четвертий рік, говорить Костянтин Чикалов, координатор акції від «Багна»:

– Всіх нас об’єднує бажання захистити Полісся і висловити свій протест у зв’язку з планованим будівництвом водного шляху Е40. Реалізація проекту торкнеться одні з найцінніших природних територій Білорусі: національний парк «Прип’ятський», Поліський радіаційно-екологічний заповідник, 11 республіканських заказників та 6 місцевих, 12 з яких мають міжнародне значення. Полісся має глобальної природного цінністю. Нам би хотілося, щоб туристи про нього дізналися і ставилися до цього регіону з таким же трепетом і повагою, як до Нотр-Даму.

Зазвичай учасники влаштовували централізовані сплави по Прип’яті та її притоках, але в зв’язку з пандемією у заходи новий формат: сплави поодинці або невеликими групами. Організатори запускають карту з унікальними маршрутами і завданнями.

Серед іншого на карті передбачено маршрут по Пинщині і Столинщині який дозволяє познайомитись з заливними лукмиа з низинними болотами в заплаві Ясельди. Вони тягнуться від відомого села Кудричі і села Качановичі до переправи в селі Короб’є.

Учасникам пропонують вибрати маршрут і викласти фото, відео сплавів в Instagram, Facebook, VKontakte з хештегом #savepolesia. Таким чином подорожні нотатки стануть частиною кампанії захисту природи прип’ятського басейну в незарегульованому, незайманому вигляді!

Кудричи. Фото Олег Шумигай

Учасники сплавів зможуть до кінця серпня скористатися знижкою на оренду байдарок і нічліг в садибах Полісся від партнерів акції, контакти яких можна знайти на карті.

Всі заходи будуть анонсуватися по хештегом #savepolesia. По завершенні акції 31 серпня карта з маршрутами і нанесеними спогадами залишиться у вільному доступі. Її вже можна вивчати за посиланням.

 

За матеріалом Зелений портал

1 thought on “Нерегульована природна краса”

Залишити відповідь