Несудоходне русло поглиблювати і розширювати недоцільно

ПроСВІТ, На здоров'я
02/06/2020, Leave a comment

Проект “Розчистка русла річки Мухавець на ділянці Дніпровсько-Бузький канал – Королівський канал” закладено до Кобринського районного бюджету. Він передбачає розрівнювання грунту, витягнутого при розчищенні русла річки, і суцільне відведення земельних ділянок шириною 20 м по обидва береги протяжністю 15,3 км з вирубкою деревно-чагарникової рослинності і ліси.

На цій ділянці річка не є судноплавною, не перебуває на балансі у будь-якого підприємства. Якщо проект реалізувати повністю, то позитивний ефект зберігся б ненадовго. Як наслідок, бюджетні кошти були б використані нераціонально. Підтвердження тому – реалізований Кобринським підприємством меліоративних систем проект з чищення верхів’я річки Мухавец під час реконструкції меліоративної системи в ВАТ “Минянка” Кобринського району. Деякі виконані в 2019 році роботи з чищення русла на цій ділянці вже потрібно провести повторно.

У науково-дослідній роботі Брестського державного технічного університету відзначається, що формування підпору на цій ділянці русла річки обумовлено в першу чергу зарегульованістю режиму експлуатації Дніпровсько-Бузького каналу (наявністю системи шлюзів). Ні зниження шорсткості дна, ні поглиблення річки не знизять ймовірність затоплення (підтоплення) прилеглої території. До слова, з 1974 року максимальний стік весняного водопілля був нижче середнього значення. Крім того, при виборі земельних ділянок не були враховані рекомендації Поліського аграрно-екологічного інституту Національної академії наук щодо охорони видів флори (сальвінія плаваюча, сіелла пряма) і фауни (водомороз, бугай, кулик-сорока), включених до Червоної книги.

Комітет державного контролю Брестської області при перевірці в Кобринському районі встановив економічну недоцільність інвестицій в розмірі близько 850 тисяч рублів. За результатами перевірки запропоновано внести зміни в проектну документацію: виключити суцільне поглиблення і розчищення русла річки, обмежившись лише розчищенням захаращених ділянок, ліквідацією заторів.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *