Не було тривалих дощів та великих снігопадів

ПроСВІТ, На здоров'я
14/07/2019, Leave a comment

На тлі новин про незвичайне обміління  Світязя Світлана Грибук-Лукашова розповіла на сторінці Світязь: історія, факти, відпочинок в fb цікавий спогад її діда, 1904 року народження:

«Наповнення Світязя майже на 100% залежить від опадів. Всі знають, як наші предки під час великої повені перекопали перешийок між озерами Світязь та Лу́ки, аби знизити катастрофічно високий рівень води. Така крайність дуже рідкісна, але вона була в історії Світязя. Була й інша крайність. Мій дід 1904 р.н. розповідав, що за його памʼяті був рік, коли Світязь пересох настільки, що в Закло (це перешийок між затокою Лука́ і плесом Світязя) корови переходили на шацьку сторону. Якщо добре подумати, то вже кілька років не було справжніх тривалих дощів влітку та великих снігопадів взимку. Те що капає зараз дощами назвати важко…».

Озеро Світязь міліє!

В озері Світязь на 20 сантиметрів понизився рівень води, розповів науковий співробітник Шацького національного природного парку Петро Юрчук. Завдяки чому процес можна зупинити, – дізнавалися кореспонденти Суспільного.Більше на нашому сайті https://vo.suspilne.media/news/29772

Publiée par UA: Волинь sur Mardi 9 juillet 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *