Нобельська Євангелія повернулася

Віктор Місіюк, Культура
13/07/2019, Leave a comment

Нобельське Євангеліє повернулася в Нобель, поки в цифровому вигляді. Повернення унікальної пам’ятки, древнішої від Пересопницької, яку вважали втраченою, важлива історична подія для усієї країни.

Світлина від Василя Яніцького.
Важливі кроки для цього зробив уродженець Заріччя, народний депутат Верховної Ради України Василь Яніцький. Він і отець Павлом Дубінець зустрілися з керівництвом Бібліотеки Академії наук Литви, оглянув заклад, обговорив співпрацю і, найголовніше, отримав 708 сторінок цифрової копії Нобельської Євангелії.Світлина від Василя Яніцького.

Пізніше відбулася зустріч в послом України в Литві Володимиром Яценківським. Ммова йшла і про спільні дії щодо можливісті доставити Святиню в Україну наступного року, на святкування її 500-річчя.Світлина від Василя Яніцького.Найближчим часом буде створено репродукцію Нобельської Чотириєвангеліє, і з цим унікальним виданням зможуть ознайомитися всі охочі. За способом виготовлення та матеріалах воно буде максимально наближене до оригіналу. Ð¡Ð²Ñ–тлина від Василя Яніцького.
“Першокниго, з поверненням!” – прокоментувала новину відомий краєзнавець, історик освіти Зарічненщини Валентина Тумаш-Ляховець, яка чимало зробила про повернення пам’яті про нобельську святиню.  

 

  • 22
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *