Нова монета до Дня міста Пинська

Олекcій Шумер, Культура
04/10/2019, Leave a comment

Пинський коваль-ремісник відчеканив монету із зображенням знищеного костелу Святого Станіслава.

Олексій Ноздрин в черговий раз виготовив оригінальний сувенір, присвячений рідному Пинську. Майстер відчеканив монету із зображенням костелу Святого Станіслава, який раніше стояв на сучасній площі Леніна в Пинську.

Чеканится монета вручную, кувалдой

Цю унікальну споруду радянська влада порахувало непотрібною, і в 1953 році наказала підірвати. Таким чином, з особи стародавнього міста була стерта архітектурна домінанта.

Утраченный костёл на монете

– Я вирішив нагадати городянам про втрачену пам’ятку архітектури 17-го століття, – пояснює Олексій. – Це ж був найбільший у Східній Європі бароковий храм.

Першу монету коваль відбив кувалдою на пішохідній вулиці Леніна і подарував її Музею Білоруського Полісся.

Чеканка монеты происходила у здания с муралом изображающим взорванный костёл

Олексій повідомив, що будь-який бажаючий зможе викарбувати нову монету і, за символічну плату, взяти її на пам’ять. Найближчим часом це можна буде зробити на святкуванні Дня міста, яке пройде 5 і 6 жовтня.

ДОВІДКА
Костел Святого Станіслава зведений в першій половині XVII століття в стилі бароко. Будівництво велося на кошти канцлера ВКЛ князя Станіслава Альберта Радзивілла. Над створенням внутрішнього оздоблення храму працювали найкращі майстри Європи. У 1646 році храм був освячений.
Після заборони ордена Ісуса Христа, в 1773 році костел дістався уніатської єпархії. У 1795 році його передали Російської православної церкви, в 1919 році – єзуїтам.

Будівля костелу Святого Станіслава постраждала під час Другої світової війни. Після війни костел стояв ще вісім років. У серпні 1953, при плануванні сучасної площі Леніна, шедевр архітектури бароко був підірваний.

Криниця: Медиа-Полесье

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *