Збудовано доплерівській метеорологічний радіолокатор

ПроСВІТ, На здоров'я
09/11/2020, Leave a comment

Будівництво метеорологічної станції на території брестського аеропорту стало завершальним етапом у створенні мережі радіолокаційних спостережень в Республіці Білорусь.  Згідно з прийнятим планом в грудні 2018 року такий об’єкт ввели в дію в Вітебську, а в серпні цього року – в Гродно. Зараз в республіці налічується п’ять метеорадар (в аеропортах Мінськ, Гомель, Вітебськ, Гродно і Бересть), об’єднаних в одну систему.

Доплерівський метеорологічний радіолокатор

Тридцятиметрова вишка, начинена найсучаснішою апаратурою від провідних європейських виробників, органічно вписалася в місцевий ландшафт. Об’єкт в короткі терміни звели працівники ТОВ “Продом”. Монтаж і налагодження устаткування виконали фахівці російського науково-виробничого об’єднання “Алмаз” імені академіка А.А.Расплетіна. Весь комплекс обійшовся в 5 мільйонів рублів.

На нижньому ярусі доплерівського метеорологічного радіолокатора

Створення єдиного радіолокаційного поля дозволить фахівцям Белгідромета збільшити точність штормових попереджень про несприятливі і небезпечних метеорологічних явищах. Короткострокові прогнози малої завчасності, до шести годин, найбільш затребувані для забезпечення безпеки польотів повітряних суден, будівництва, сільського господарства, при проведенні спортивних заходів.

Це об’єкт найвищого сучасного рівня, який дозволить нам забезпечити безпеку польотів цивільної і військової авіації і створити добрі умови щодо попередження небезпечних явищ для багатьох галузей народного господарства. Дуже важливо для нас це ще й тому, що ми тепер входимо в єдину транскордонну мережу з нашими сусідами і зможемо обмінюватися інформацією, допомагати один одному, аналізувати ситуацію“, – зазначив перший заступник міністра природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Болеслав Пірштук.

В цьому році також планується ввести в дію ще близько півтора десятка об’єктів наземних спостережень, в тому числі в Пинську. “Також в Бересті та Гродно на початку майбутнього року ми реалізуємо частину програми проекту розумного міста. Там передбачена ціла система датчиків, які будуть контролювати як трафік руху, так і викиди забруднюючих речовин, СО2”, – доповнив перший заступник міністра.

За матеріалом БелТА

 

Залишити відповідь