Новий червнокнижник

ПроСВІТ, На здоров'я
14/10/2020, Leave a comment

Під час проведення осінніх польових досліджень в лісових комплексах Біловезькій пущі співробітниками наукового відділу був виявлений новий для національного парку вид гриба, занесеного до Червоної книги Республіки Білорусь, – білопечериця дівоча ( Leucoagaricus nympharum (Kalchbr.) Bon, 1977 ). До теперішнього часу в Білорусі було відомо тільки 3 місцезнаходження даного представника грибного царства: в Мінській і Вітебської областях, і в Центральному ботанічному саду НАН Білорусі в Мінську.

Зовні гриб дуже нагадує гриб-парасольку, часто зустрічається на лісових галявинах. Раніше навіть вважалося, що білопечериця дівоча – це різновид іншого представника групи парасольок. Але балопечериця більш витончена, невисока (до 10-15 см) на досить тонкій ніжці, капелюшок також невеликий за розміром (близько 7 см). Краї капелюшки тонкі і начебто «мереживні», такими ж «лусочками» покрита вся поверхня капелюшки, крім горбка. Спочатку ці лускаті вирости білого кольору, але з віком темніють починаючи з центру. 

Білопечериця дівоча зустрічається на узліссях хвойних і змішаних лісів, як правило, одиничними екземплярами або невеликими групами. В даний час тенденція динаміки чисельності виду не вивчена. У Біловезькій пущі в вересні нинішнього року білопечериця дівоча була знайдена в 6 різних місцях, причому в деяких з них налічувалося кілька десятків плодових тел.

За матеріалом Національний парк “Біловезька пуща”

Залишити відповідь