Новинки квіткового фестивалю (ВІДЕО)

Віктор Місіюк, На здоров'я
15/09/2021, Leave a comment

Волинська Голландія єдиний подібний масштабний фестиваль квітів на всю Україну. Як розповідає засновник фермерського господарства «Лілі-Лайн» Олександр Подзізей, наразі більш популярним є тюльпанове поле, адже триває вже декілька років, а фестиваль «Осінь у «Волинській Голландії» – другий рік.

«Тюльпановий більше користується популярністю, він вже відомий, а цей другий рік, він ще новий фестиваль. І люди ажіотаж мають більше на весну, тому що після зими після холодів такі кольори, це як символ тепла. А зараз – це вже осіння ностальгія. Ми побачили минулого року, що є інтерес до таких фестивалів, люди люблять виїжджати на природу, відпочивати, фотографуватися у квітах, слухати файну музику і насолоджуватися цією атмосферою. Тут зібрана колекція осінніх квітів такі, як хризантеми, лілії, гладіолуси, майори, айстри тощо», – каже він про квіткове поле.

Олександр Подзізей наголошує, що це фестиваль для всіх:

«Це фестиваль сімейного відпочинку, де може цікаво провести час, як і мала дитина, так і старша людина. Зараз ми садимо поля лаванди. Наступного року ми будемо проводити три фестивалі – тюльпановий, як класика наша вже, Прованс і «Осінь у «Волинській у Голландії».

Директор з виробництва фермерського господарства «Ліллі-Лайн» Тетяна Пашковська розповідає, що квіти займають 3,5 га, з них основна маса – це лілії, хризантеми та гладіолуси, а також є 15 видів айстр, 15 видів майорів, декоративна капуста, жоржини, гібіскуси, тунбергія, лаватера, декоративні соняшники, ехінацея тощо.

«До фестивалю загалом три місяці готувалися, це, щоб все висадити. А загалом за півроку планування проводимо, тобто закупляємо розсаду, насіння тощо. З новинок таких ексклюзивних ми цьогоріч висадили лілії, зокрема, такий вид, як роза-лілія. У неї квіточки такі, як трояндочки розпускаються. Гібриди мають запах досить стійкий. Дуже гарні сорти гладіолусів, також, хоч ще не всі розквітли, але є майже сорок сортів хризантем. На жаль, через екстремальне літо деякі сорти лілій вже відцвіли або на піку, тобто вкінці, свого цвітіння. А хризантема ж навпаки – осіння квітка, яка розцвітає в більш холодній температурі. Зараз розпочалася спека і хризантема трішки затримується. А як була екстремальна спека, вона взагалі не розвивалася. І гарбузики декоративні у нас є. Нові локації для фотозон у нас придумали, фастфуд новий, розваги для найменших», – розповідає директорка.

Насіння для квіткового поля брали все імпортне:

«Айстри та майори – більшість німецької селекції, капуста декоративна – з Японії насіння, ексклюзивний сорт айстра Хризантела лососева рожева – теж японський сорт. Хоча люди запитують, думають, що це хризантема великоквіткова, бо вона справді нагадує хризантему», – каже пані Тетяна.

Зараз на фестивалі можна придбати цибулини лілій, тюльпанів та гладіолусів, а також купити собі букети квітів додому. А ще тут є контактний зоопарк, де можна погодувати тварин, а гостей розважають музичними виступами.

За матеріалом Волинь_online

Залишити відповідь