Новорічні деревця, енергетична верба, фрукти і інше

ПроСВІТ, На здоров'я
22/11/2021, Leave a comment

На 32 га землі кобринські комунальники комунальники вирощують декоративні культури на продаж. Майже 1400 м² лрозплідника зайняті майданчиком для контейнерного вирощування хвойних рослин.

Юрій Яковлєв, майстер із утримання зелених насаджень каже:
Крім квіткових теплиць у Кобринського житлово-комунального господарства є лісорозсадник у Городці. Близько 3 гектарів землі закладено під плодовий сад, де комунальники вирощують саджанці популярних плодово-ягідних культур: полуниці, груші, персики, нектарини, аличу. На 52 сотках, обладнаних краплинним поливом, висаджено середній сорт полуниці Клері італійської селекції. Фрукти та ягоди реалізують серед працівників та простих покупців. Раніше на місці розплідника знаходився розплідник деревних культур. Комунальники ЖКГ самотужки вирізали дерева, викорчовували пні, переорювали та вирівнювали землю. Під розплідник землю біля залізниці передали у 2018 році.

З 2019 року у Кобринському районі вирощують енергетичну вербу. На 8 гектарах висаджений маточник верби з якого отримують тріску для опалення житлового фонду. За підрахунками місцевого ЖКГ, вирощування верби знижує собівартість тріски приблизно вдвічі: з 21 рубля за щільний куб до 11. Вирощуванням маточника в таких масштабах у нашій країні раніше ніхто не займався.

На перспективу на площі 1 гектар заклали плантацію новорічних дерев, які потихеньку висаджуємо в діжки, — додав Юрій. –14 400 м ² зайняті листяними та хвойними декоративними рослинами – майданчиком для контейнерного вирощування рослин від 1 до 20 літрів. 90% тут хвойні: туя західна, модрина, кипарисовики, можільники. Особливим попитом користуються канадська та блакитна ялини. Листяні – барбариси, бульбоплодник, дерен білий, елегантисимма, вейгела красивоквітуча, шкіряна скумпія та інші.

Крім того, Кобринське ЖКГ вирощує дерев для озеленення Кобриня, Берестя, Малорити та інших міст.

За матеріалом kobrincity.by

Залишити відповідь