Головний архітектор Берестейської області Олександр Жарков розповів про те, що архітектори продовжують займатися розробкою генплану розвитку Остромич Берестейського району. На це буде потрібно приблизно рік з урахуванням проходження експертизи, погодження та затвердження містобудівного документа. Одночасно підготовлено план заходів з благоустрою. Перші результати реалізації проекту місцеві жителі зможуть оцінити в 2018-2019 роках.
Переважно, така велика увага приділяється генпланам міст. Чому ж в центрі уваги фахівців опинилося село? Справа в тому, що, як повідомляв ПроСВІТ, позитивні напрацювання з Остромич в перспективі будуть застосовані в інших містечках і селах області.
Проект “села майбутнього” – виклик для професіонала. Створення надсучасного комфортного для людини середовища зі збереженням традиційних переваг сільського життя, збереження родинних звичаїв, здорового харчування, активного ладу життя відповідає цілям так званої рурбанізації. Саме в таких умовах можливе досягнення найвищих стандартів життя.
“Село майбутнього – це сучасний сільський населений пункт з міським комфортом проживання, в якому на доброму рівні знаходяться побутові послуги, інженерно-транспортна інфраструктура, торгівля, дозвілля. При цьому екологія там на порядок вище, ніж в місті”, – пояснив Олександр Жарков.
Для Остромечеве розроблена концепція під назвою “Екосело”. Проект передбачає значне розширення селища за рахунок створення тематичних зон. Індивідуальна житлова забудова буде двох видів. Першу оформлять в національному колориті, доповнять елементами зеленої енергетики. Інший тип забудови – демонстративний, з розвиненим підсобним господарством, власникам якого запропонують взаємодіяти з туристами. Наприклад, гості зможуть там познайомитися з роботою фермерів, ремісників.
Відповідно планується розвивати туристичну інфраструктуру етноселища з прилеглими тематичними кафе, павільйонами для продажу виробів народних майстрів, сувенірів. Бажаючим також представиться можливість взяти участь в майстер-класах ремісників. По сусідству розташується фестивальна зона для проведення масових заходів.
“Остромичі знаходяться в прикордонні, поруч прикордонний перехід” Песчатка “. Недалеко знаходяться Берестейська фортеця, Біловезька пуща і Каменецька вежа. З урахуванням десятиденного безвізового режиму є всі можливості для залучення більшого числа туристів. Село з 500-річною історією має багату культуру. Тому концепція” села майбутнього “заточена під те, щоб розвивати тут екологічний туризм. Зараз цей напрям дуже затребуваний”, – зазначив головний архітектор Берестейської області.
Не менша увага приділяється темі здорового способу життя. В екоселі облаштують парк, який зв’яже його велодоріжками і екостежкою з прилеглими гаями і лісопосадками. Проект передбачає облаштування спортивної зони, установку вуличних тренажерів, ігрових майданчиків.
В “селі майбутнього” з’являться нові житлові квартали. На першому етапі передбачається виділення не менше 300 земельних ділянок. Їх зможуть отримати не тільки жителі Остромич і навколишніх сіл, а й берестяне.
Всі складові проекту “села майбутнього” спрямовані на привернення уваги до сільської місцевості: укладом, умовам, традиціям. Подальша реалізація концепції буде залежати від зацікавленості і активності місцевої влади і громадської ініціативи.
За матеріалом БелТА
На картинках щось неймовірне, дай Бог. Але шо на фотографіі в середині матеріалу? Якось воно вельми контрастує з проектами…
Проекти датські. Берестейські ще не публікувалися. Є тільки схема. В середині матеріалу фото з так званого етносела з с.Бузова Київської області.