Обласна рада зняла з розгляду питання про перейменування Чорторийська

ПроСВІТ, Культура
27/05/2017, Leave a comment

Під час позачергової 14-ї сесії Волинської облради депутати зняли з розгляду питання про рішення Маневицької районної ради від 16.06.2016 № 9/3, Старочорторийської сільської ради від 21.03.2016 № 4/16, загальних зборів жителів села Старий Чорторийськ Маневицького району Волинської області, підтримане постійною комісією обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю та корупцією облради від 24.05.2017 № 17/2. Депутатам запропонували підтримати ініціативу громадян села Старий Чорторийськ Маневицького району щодо перейменування села на Чарторийськ.

Ініціатором перейменування вважають настоятеля місцевого православного монастиря Української православної церкви Московського патріархату, який від 15 років функціонує в приміщенні колишнього домініканського монастиря. Публічно питання піднімається головою села і директором місцевої школи. Основний аргумент: “назва негарно і страшно сприймається”. Від того, що в назві з’явиться полонізований корінь czart (бо czarny) його значення не зміниться. Чим він кращий за питомий український? Тим, що робить і назву, і історію містечка екзотичною, не своєю. Не дивно, що вже на самому початковому етапі ідею засудили знавці минулого починаючи від краєзнавців, закінчуючи академічними колами. Коли з чудернацькою пропозицією звернулися до районної ради, депутати не сприйняли її поважно. Але після дивним чином проголосували “за”.  Так справа добралася до обласної ради.

На позачерговій сесії депутат Людмила Кирда, один з регіональних лідерів “Батьківщина”, нагадала висновок Українського інституту національної пам’яті, згідно з яким стара назва не має жодних пересторіг і не підпадає під необхідність перейменування.

Голова Волинської адміністрації Володимир Гунчик в різкій формі зауважив, що перейменування додасть клопотів, в тому числі приведе до зайвої витрати грошей. Триває об’єднання сіл в об’єднані громади, а місцевій адміністрації доведеться зіткнутись з додатковими труднощами в зв’язку з перейменуванням. Голова Волинської облради Ігор Палиця зазначив, що жителям села варто підготувати два проекти звернення до Верховної Ради, і який знайде більше підтримки серед людей, той і приймуть. Громада села досі не може зійтись на думці, яка назва – правильніша і краща.

На обласному рівні депутати ніби визначилися. Але чи не повториться історія з районною радою, чи не підпаде рада під чари екзотики?

За матеріалом Волинські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *