Обміління Світязя обговорюватимуть в парламенті (ВІДЕО)

ПроСВІТ, На здоров'я
01/08/2019, Leave a comment

Найглибше та найбільше прісноводне озеро України в 2019 помітно обміліло. Очевидці кажуть – ще місяць тому в цьому місці, де була вода нині діти будують пісочні замки, а дорослі грають у пляжний волейбол. Подібна проблема існує вже не один рік, не лише на Світязі, а й загалом на усіх Шацьких озерах. Якщо ще рік тому Світязь мілів на початку та в середині серпня, то цьогоріч цей процес розпочався на місяць раніше.

Екологи Волинської облдержадміністрації кажуть – причин може бути декілька. Зокрема, відсутність будь-яких опадів, мовляв, ось воно – глобальне потепління: дощі не йдуть, літо сухе, живитися озеру нізвідки. Окрім того, відповідь на питання може бути й міжнародного характеру.

«Одна з причин обміління Шацьких озер може бути причина розробки Хотіславського кар’єру на території Білорусі, а саме видобуток крейди, яка потребує відкачування великої кількості води. Моніторинг вже не проводиться декілька років через недостатнє фінансування, але плануємо на наступний рік плануємо відновлювати», – каже заступниця начальника Управління екології Волинської ОДА Вікторія Тимощук.Ось наскільки відступила від берега вода в урочищі Гряда.

Глибину розробки родовища заплановано до 70 метрів. Тож кар’єр може забрати всю воду з волинських озер, розташованих по сусідству. Попри погіршення ситуації з обмілінням Світязя, все, що можуть зробити в управлінні екології Волинської облдержадміністрації – це моніторити та збирати дані власних спостережень на місцях. Кажуть, що чекають, аби за справу взялися столичні відомства. А вже на основі висновків, які зроблять київські фахівці – прийматимуть якісь рішення. Аби контролювати питання і хоча б не допустити погіршення ситуації, депутати обласної ради, під час 24-ї сесії обласної ради проголосували за виділення коштів на ремонт шлюзу, який затримує воду в озері.

«Загальна сума – близько 650 тисяч. Ми співфінансували 300 тисяч. А решту виділять місцева громада і Шацький район. Інше питання – наскільки дієвими будуть ці заходи, чи ми зможемо зупинити, без перебільшення, екологічну катастрофу з таким обмілінням», – зазначає голова бюджетної комісії Волинської обласної ради Михайло Імберовський.

Михайло Імберовський додає, обміління Світязя – питання загальнонаціональне, і якщо не взятися за нього серйозно, то Україна збідніє в прямому і переносному сенсі. Нині ж йдеться лише про моніторинг та мінімальні заходи на рівні області, аби не допустити погіршення ситуації.

З початку роботи нового парламенту народні обранці від Волині, зокрема від 22 виборчого округу Ігор Палиця та від 19 Ігор Гузь, пообіцяли підняти вирішення проблеми обміління Світязя як одне з тих, що потребують нагального вирішення.

 
За матеріалом Волинські новини

  • 2
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *