Оголошення про громадську експертизу активісти вважають піар-компанією

ПроСВІТ, На здоров'я, Новини
11/01/2020, Leave a comment

30 грудня 2019 року на сайті компанії 1AK-GROUP, а також на восьми інших ресурсах опубліковано  Сповіщення про проведення громадської екологічної експертизи  проектної документації по об’єкту будівництва: «Акумуляторний завод ТОВ« АйПауер »з власною котельнею на природному газі за адресою: Берестейський район, Вільна економічна зона «Бересть», район «Аеропорт».

Ситуацію коментує юрист «Екодому» Сергій Магонов :

– Судячи з публікації, ми маємо справу з продуманим планом відбілювання репутації Ай-Пауера в очах громадськості і державних органів. Використовуючи відповідну термінологію і цитати законодавства, створюється імітація участі громадськості в ухваленні рішення про функціонування акумуляторного заводу, його нешкідливості для навколишнього середовища і здоров’я людини.

Громадська екологічна експертиза є однією з форм участі громадськості в прийнятті екологічно значимих рішень. Вона полягає на встановленні відповідності або невідповідності містобудівної, передпроектної , проектної та  іншої документації вимогам законодавства про охорону навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів. Громадська екологічна експертиза завжди ініціюється тільки громадськістю, саме ініціатор підбирає експертів, публікує Повідомлення про проведення експертизи, вказує терміни, склад експертів, контакти.

Громадська екологічна експертиза проводиться тільки в разом з громадським обговоренням звіту про оцінку впливу на навколишнє середовище, тому про можливості її проведення повідомляється в повідомленні про проведення громадського обговорення. 

Опублікований компанією 1AK-GROUP документ не відповідає законодавству оскільки:

  1. Ініціатором Громадської екологічної експертизи не може виступати замовник госпдіяльності.
  2. Про проведення Громадської екологічної експертизи публікується Повідомлення, а не Сповіщення.
  3. Відсутній ініціатор Громадської екологічної експертизи .
  4. Відносно об’єкта Громадської екологічної експертизи в даний час не проводиться процедура громадського обговорення.

– Таким чином, в цій ситуації будь-які дії будь-яких осіб щодо «проектної документації по будівельному проекту« Акумуляторний завод ТОВ «АйПауер» з власною котельнею на природному газі за адресою: Берестейський район, Вільна економічна зона «Бересть», район «Аеропорт», незалежно від того, як вони будуть називатися – оцінка, експертиза, вигнання духу плюмбофоба і так далі – не матимуть правових наслідків громадської екологічної експертизи.

Публікація спрямована на введення громадськості в оману, і оцінку діям посадових осіб виконкомів, які розмістили інформацію на офіційних інтернет-сайтах, дадуть правоохоронні органи.

Відновлення права громадськості на участь у прийнятті екологічно значимого рішення – стосовно функціонування акумуляторного заводу – можливо лише на першому етапі, тобто при проведенні громадського обговорення звіту про оцінку впливу на навколишнє середовище, про що громадськість повинна бути проінформована належним чином. Тоді ж можливим стане і проведення громадської екологічної експертизи.

Розділяє думку екологічних організацій керівництво берестейської міської некомерційної організації “За своє місто”, яке опублікувало відповідну заяву на своїй сторінці.

За матеріалом Зелений портал

  • 4
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *