Одна з ключових «Територій, важливих для птахів»

ПроСВІТ, На здоров'я
31/08/2021, Leave a comment

Біловезька пуща, крім наявних всіх своїх природоохоронних титулів, статусів і регалій, є ще й однією з ключових «Територій, важливих для птахів». Протягом літа співробітниками наукового відділу Національного парку «Біловезька пуща» була проведена велика робота по з’ясуванню актуальною чисельності гніздових денних пернатих хижаків і чорного лелеки.

Програма «Територій, важливих для птахів» почала свою діяльність в 80-х роках ХХ-го століття з ініціативи міжнародної природоохоронної асоціації BirdLife International, і спрямована на виявлення та збереження територій, які мають важливе значення для життя птахів. У ній беруть участь понад 170 країн у всьому Світі, в яких виділено понад 13 тисяч «Територій, важливих для птахів». В даний час в Білорусі виділені 53 ТВП, що становить близько 8% площі країни.

Територій, важливих для птахів «Біловезька пуща» має важливе регіональне значення для збереження багатьох представників лісової авіафауни. Одними із знакових ТВП-утворюючих видів птахів для даної території є великий підорлик, євразійський осоїд, малий підорлик і чорний лелека. Саме цим видам був присвячений обсяг облікових і моніторингових робіт, якими були охоплені, переважно, південна і центральна частини національного парку і його охоронної зони. Основна методика обліків – візуальне обстеження території за допомогою бінокля і зорової труби з серії облікових пунктів, розташованих навколо обстежуваного лісового масиву. Тривалість спостереження на кожній точці становить не менше 4 годин. В період з 10 до 15 години, коли птахи виявляють найбільшу льотну активність. Крім цього, реєструвалися всі інші види (всього 12 видів) денних хижих птахів, відмічені в обліковий час для кожного облікового пункту. Можна констатувати, що чисельність гніздових великих і малих подорликов, євразійського осоеда і чорного лелеки в Біловезькій пущі стабільна, що не може не вселяти оптимізм. Планується, що дослідження будуть продовжені і в наступному році.

За матеріалом Національний парк “Біловезька пуща”

Залишити відповідь